Supertest, który pomoże dowiedzieć Ci się o poziomie Twojej dbałości o szczegóły

Chcesz wiedzieć, jaką masz koncentrację uwagi?

Proponujemy interesujący test z elementami puzzli. Dzięki niemu będziesz w stanie dokładnie wiedzieć Twój poziom koncentracji uwagi i logicznego myślenia.

Test puzzle: ile liter „M” od razu zauważyłeś?

Głównym celem podobnych łamigłówek to określenie zdolności każdej osoby. Głównym elementem owego testu występuje obrazek. Zawiera kilka liter „M”. Ale ich znalezienie nie jest takie łatwe…

Zwłaszcza, jeśli weźmiesz pod uwagę to, że Twój wzrok będzie próbował Cię oszukać. Staraj się nie poddawać prowokacji i ze wszystkich sił koncentruj własną uwagę na szczegółach.

Aby zaliczyć test, warto na początku skupić się na całości obrazu i stopniowo przechodzić do zauważania szczegółów. W takim przypadku Twoja uwaga stanie się niezbędną pomocą w odnajdywaniu właściwej odpowiedzi. Aby zauważyć ukryte symbole, musisz połączyć umysł i wzrok.

1

Oto obraz na którym jest przedstawiona litera „W”. Jednak wśród owych symboli ukryte są również litery „M”. Spróbuj je odnaleźć jak najszybciej. Jeśli jest to na razie dla Ciebie trudne, nie warto się przemęczać.

Dla niektórych osób wykonanie owego zadania zajmie jedynie do dziesięciu sekund. Zaczynamy?

Nie każdy może odnaleźć wszystkie litery. Jest ich na obrazku dziewięć, umieszczone są w kolejności losowej. Jeśli chcesz sprawdzić czy masz rację, to prawidłowe odpowiedzi znajdują się na poniższym obrazku.

3

Jeśli popełniłeś wiele błędów musisz pracować nad własną zdolnością do obserwacji. Zwracaj uwagę na drobne szczegóły, analizuj otaczający Cię świat, ćwicz swoją pamięć. Dla większości osób bez problemu uda się odnaleźć co najmniej 6 liter „M” jedynie w ciągu dziesięciu sekund.

A Ty możesz powiedzieć że należysz do tej kategorii osób?

Share

Dodaj komentarz