Mężczyzna znalazł w lesie sześć małych szczeniaczków. Teraz trudno uwierzyć, że takie kiedyś były

Pewien mężczyzna znalazł w lesie sześć małych łysych szczeniaczków. Opiekowanie się nimi i miłość zrobiły z nich pięknych piesków.

Pewnego zimnego grudniowego poranka pewien mężczyzna spacerował po lesie i znalazł sześć małych łysych szczeniaków. Biedne pieski wyglądały okropnie, tulili się do siebie, aby było im ciepło. Było jasne, że ich matki nie ma w pobliżu, a w takich warunkach sami nie przetrwają. Według The Dodo, mężczyzna zabrał szczeniakow do miejscowego schroniska w stanie Alabama i powierzył ich los specjalistom. Weterynarze byli zszokowani stanem swoich nowych pacjentów oraz nie mogli zidentyfikować ich rasy. Zakładali, że być może to są pieski cocker spaniel, ale jak bardzo się mylili!

W grudniu ubiegłego roku nieobojętny spacerowicz przyniósł do schroniska w stanie Alabama sześć łysych szczeniaków

1

Personel schroniska był zszokowany kondycją zwierząt, więc natychmiastowo zabrał się za ich leczenie. Małe pieski prawie nie mieli sierści, a skóra była popękana i zaczęła się łuszczyć.

Weterynarze przypuszczali, że są to małe psy rasowe

2

Szczeniaki byli chorzy na świerzb, a także osłabli i bardzo zmarzli. Ich wygląd nie dawał szansy zrozumieć, do której rasy można je zaliczyć. Eksperci przypuszczali, że są to małe szczeniaki cocker spaniel.

Szczeniaki zostały skutecznie wyleczone ze świerzbu i przekazane pod opiekę rodzin, którzy kontynuowali ich kurację

3

Szczeniaki powoli zaczęli się regenerować, a sierść zaczęła im odrastać. Nowi właściciele kontynuowali proces leczenia i dobrze karmili piesków. Zwierzęta aktywnie przybierali na wadze i po jakimś czasie stało jasne, że nie jest to żaden cocker spaniel.

Weterynarze nie mogli dokładnie określić rasy owych szczeniaków i dlatego przeprowadzili test DNA

4

Okazało się, że są to rasowe szczeniaki pirenejskiego psa górskiego

5

Psy owej rasy są dużych rozmiarów i charakteryzują się doskonałymi umiejętnościami do wypasania owiec. Mają średni wzrost ok 70 centymetrów i wagę do 50 kilogramów.

Nowi właściciele pokazali, jak szczenięta urosły w ciągu zaledwie kilku miesięcy

6

Teraz trudno uwierzyć, że kiedyś były to całkiem malutkie pieski

7

Te szczeniaki zaskoczyły wszystkich niesamowitą transformacją. Teraz są piękne, aktywne i bardzo szczęśliwe. Wszystko to się dokonało dzięki ingerencji troskliwego spacerowicza, pracowników schroniska oraz właścicielom.

Share

Dodaj komentarz