Jak szybko sprawdzić jakość proszku do prania: prosty trik o nieoczekiwanym rezultacie

Wybór środków do prania jest ogromny. W dodatku ciężko znaleźć taki, który byłby dobry do wszystkiego. Zdarza się, że jeden świetnie wywabia plamy, ale zostawia biały nalot na ciemnych rzeczach. Z kolei te przeznaczone do kolorowych ubrań zamiast dobrze wyprać, po prostu odświeżają kolor…

1

Dobry proszek do prania

Można jeszcze długo się męczyć szukając dobrego środku do prania i stracić na tym bardzo dużo pieniędzy. A wystarczy znać jeden prosty trik, który podpowie wam, który proszek do prania ma naprawdę dobrą jakość.

2

Aby sprawdzić jakość proszku do prania, rozpuść w szklance wody 1 łyżkę stołową proszku i dodaj do roztworu odrobinę ugotowanego kurzego białka.

3

Jeśli po upływie doby, białko zostanie w swojej pierwotnej formie, oznacza to, że proszek jest słabej jakości. Jeśli natomiast białko zrobiło się miękkie, a nawet zaczęło się rozpuszczać – proszek nadaje się do prania kolorowych ubrań o nie dużym zabrudzeniu.

A jeśli białko całkiem się rozpuściło, to proszek idealnie nadaje się do prania białych i mocno zabrudzonych rzeczy!

Jest jeszcze jeden szybki test. Przygotuj kilka naczyń (w zależności ile proszków do prania chcesz sprawdzić) i do każdego z nich wlej 50 ml ciepłej wody. W każdym pojemniku rozpuść po 1/4 łyżeczki proszku do prania. Następnie do każdego roztworu dodaj po 2 krople zielonki, pomieszaj i obserwuj kolor wody.

4

W szklance, w której znajduje się proszek wysokiej jakości woda powinna zabawić się całkiem szybko. I to właśnie tym proszkiem do prania można ( i należy) prać białe rzeczy.

Share