8-letni chłopiec cierpi na chorobę skóry. Zobacz jak niezwykły pies pomógł mu ponownie zacząć cieszyć się życiem

Nikt nie lubi czuć się wyobcowanym ze społeczeństwa. Niestety często bycie innym oznacza właśnie odrzucenie przez innych. Najgorzej jeśli to bycie innym jest powodem choroby.

Dzieciństwo to okres w którym wykluczenie jest chyba najbardziej bolesne. Dzieci nie do końca jeszcze potrafią radzić sobie z takim uczuciem.

Historia 8-letniego Cartera Blancharda z Arkansas w USA jest pięknym przykładem, że czasami z pomocą przychodzą nam bardzo nieoczekiwani przyjaciele.

Carter w wieku 6 lat zauważył na swojej twarzy zmiany, które jak się okazało były spowodowane brakiem pigmentu w skórze. Wszystko przez to, że Carter cierpi na bielactwo – chorobę skóry która objawia się pojawieniem białych plam na ciele.

Dla Cartera było to coś naprawdę strasznego, gdyż czuł się wykluczony ze społeczeństwa rówieśników. Czuł się inny. Chłopak stracił poczucie własnej wartości i swoją pewność siebie. Plamy się powiększały, a smutek i żal chłopaka stawał się coraz większy.

Wtedy w tej historii pojawił się nieoczekiwany przyjaciel. Uroczy czarny labrador o imieniu Rowdy. Rowdy podobnie jak Carter również cierpi na bielactwo.

Mama Cartera zobaczyła zdjęcie tego psa na internecie, okazało się, że Rowdy razem ze swoim właścicielem mieszkają w stanie Oregon. Dlatego też mama Cartera postanowiła za wszelką cenę sprawić by jej syn mógł spotkać się z Rowdym. Skontaktowała się z jego właścicielem.

Rowdy i Carter bardzo się polubili. A dzięki temu spotkaniu chłopiec odzyskał pewność siebie i chęć życia. Czyż nie jest to wspaniała historia?

View this post on Instagram

UPDATE ON ROWDY . Rowdy saw a neurologist in the ER today. They are not sure if it was a seizure or a stroke or something else. They did a lot of tests and without a "much needed" (expensive) MRI and CT Scan, we may never know. He could have a tumor or a mass causing a lot of his issues. . We left with them prescribing a new medication for seizures as well as some codeine for his pain. This could be age related, an isolated event, or he may have more episodes like today. . I want to thank EACH AND EVERY ONE OF YOU for the prayers, well wishes, and support! It is truly overwhelming to see the kindness and love this pup has from around the world! We love you all! Please continue to follow along the amazing adventure we are having with Carter and his mom from Arkansas! While Rowdy started his day with a scare and a trip to the ER, he was able to end it meeting up with Carter, another beautiful little girl Emma from Eugene, and some dear family friends for a play date and then squeezed in a photo shoot to boot. . This dog never ceases to amaze me with his resilience!!

A post shared by White Eyed Rowdy (@white_eyed_rowdy) on

Źródło: podaj.to

Share