Jak pozbyć się roztoczy, które żyją u każdego w łóżku? Co trzeba przestać codziennie robić

Jeżeli zaraz po spaniu ścielisz swoje łóżko, koniecznie musisz dowiedzieć się, że jest to poważny błąd.

Ścielenie łóżka zaraz po przebudzeniu się jest złe. Możemy przez to nabawić się alergii i najróżniejszych chorób płuc. Powodem są roztocza.

Najlepiej na początku wyjaśnić czym tak właściwie są roztocza. Mowa o mikroskopijnych pajęczakach, wśród których są też pasożyty. Głównie żywią się one potem i resztkami skóry. Niestety też bardzo szybko się rozmnażają, bo to, czego potrzeba im do życia to wilgoć i ciepło.

1

Pościel jest więc idealnym środowiskiem. Naukowcy szacują, że na każdym łóżku znajdziemy średnio 1,5 miliona roztoczy. Niestety, sami przyczyniamy się do tego, że jest ich coraz więcej. Jedną z przyczyn jest właśnie poranne ścielenie łóżka.

W bardzo łatwy sposób możemy nabawić się alergii wywołanych przez roztocza. Głównymi objawami są:

  • problemy z oddychaniem,
  • świszczący oddech,
  • bezsenność,
  • problemy skórne,
  • podrażnione oczy,
  • kaszel i/lub katar

W najgorszym wypadku alergia może doprowadzić nawet do rozwoju astmy.

2

Aby uniknąć wilgotnej pościeli, trzeba jej po prostu dać wyschnąć. Zamiast zaraz po przebudzeniu ścielić łóżko, poczekajmy z tym do powrotu z pracy. Świeże powietrze dosłownie wysuszy roztocza. Tak przynajmniej twierdzi dr Stephen Pretlove z Kingston University London.

Pamiętajmy, że na alergie szczególnie podatne są dzieci. Warto codziennie porządnie wietrzyć pokój, a co najmniej raz na 2 tygodnie zmienić pościel i nie ścielić łóżka już z samego rana.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share