Dwa oblicza każdego znaku zodiaku. Jakie są twoje?

Każdy ze znaków zodiaku charakteryzuje cała gama cech. W idealnych warunkach poznajemy same zalety, zaś w ekstremalnych – tylko wady. Co ciekawe, dla jednych ta sama osoba może być ideałem, a dla innych koszmarem. Taki doktor Jekyll i pan Hyde. Jakie więc są dwa skrajne oblicza każdego ze znaków zodiaku?

BARAN

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Barana to wizjonerzy i idealiści. Są w stanie przekroczyć granice swoich możliwości. Stale podnoszą sobie poprzeczkę. Są pasjonatami i marzycielami, zarażają entuzjazmem. To osoby zdecydowane, które nie mają chwil wątpliwości i wahania. Jasno określają cele i dążą do ich realizacji.

Negatyw: Barany są nerwowe, wybuchowe i kapryśne. Mają spektakularne wahania nastroju. Z roli troskliwego, opiekuńczego człowieka w mgnieniu oka przechodzą w rolę bezlitosnego szydercy. Ich gniew bywa bardzo groźny. Krzyczą i zdarza się, że stają się agresywne fizycznie. Łatwo je sprowokować. Nie lubią, jak coś idzie nie po ich myśli.

BYK

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Byka są solidne, zdyscyplinowane i pracowite. Zawsze chętnie niosą pomoc, same wychodząc z inicjatywą. Są skromne i nie lubią przechwałek. Są bardzo przyjacielskie, łatwo zawierają znajomości, a ludzie je lubią. Są zrównoważone i miło się z nimi spędza czas.

Negatyw: Byki są zawzięte, złośliwe i bezlitosne. Kiedy kogoś nie lubią, to nie umieją przejść nad tym do porządku dziennego, a będą wroga gnębić i niszczyć. Są wścibskie i ponad wszystko uwielbiają plotkować. Co ciekawe, zupełnie jest im obojętne, kto ich będzie słuchał. Nie uznają żadnych świętości.

BLIŹNIĘTA

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Bliźniąt są radosne, pełne życia, entuzjastyczne. Mają mnóstwo pasji i kochają życie. Realizują się w podróżach. Chętnie, zupełnie spontanicznie wyruszą z małym plecakiem w nawet najbardziej egzotyczne miejsca świata. Łatwo nawiązują znajomości.

Negatyw: Bliźnięta bywają impulsywne, niesprawiedliwe i niecierpliwe. Kiedy są pod presją, to nerwowo podejmują bardzo złe decyzje. Potem złoszczą się i wyładowują nerwy na swoich najbliższych. Łatwo nawiązują znajomości, lecz trudno im przekształcić je w bliższe relacje. Kiedy się zdenerwują, to nie ma dla nich żadnych barier.

RAK

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Raka są lojalne, ugodowe i łagodne. Bardzo dbają o innych, sprawiają, że spędzanie czasu w ich towarzystwie jest bardzo przyjemne. Są niezwykle współczujące i empatyczne, chętnie służą innym pomocą. To cierpliwi słuchacze, wspaniali przyjaciele i partnerzy.

Negatyw: Raczki są nadwrażliwe i łatwo zranić ich uczucia. Zamartwiają się na zapas i wszystko widzą w ciemnych barwach. Łatwo wpadają w rozpacz. Bywa, że to prowadzi je do stanów depresyjnych. Czują się niezrozumiane i mają żal do całego świata. Latami rozpamiętują rzeczywiste i wyimaginowane krzywdy.

LEW

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Lwa są wielkoduszne i szczodre. Łatwo nawiązują kontakty, zawierają przyjaźnie i biorą pod swoje skrzydła każdego, kto potrzebuje pomocy. Są dobrymi organizatorami i mają zdolności przywódcze. To urocze, inteligentne i zabawne istoty. Emanują blaskiem, który przyciąga innych jak magnes.

Negatyw: Lwy bywają naiwne do granic możliwości i uwierzą każdemu pochlebcy w okolicy. Pozwalają robić z siebie głupców i wpędzają w problemy siebie i innych. Są zarozumiałe i pyszałkowate. Lubią się wywyższać i patrzeć na innych z góry. Upierają się przy swoich racjach i zawsze, ale to zawsze uważają, że mają rację.

PANNA

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Panny są rozsądne i opanowane. Mają zdrowe podejście do trudnych problemów i zachowują zimną krew w niepewnych sytuacjach. Chętnie służą innym dobrą, wyważoną radą. Są sprawiedliwe i mają wielkie serce. Chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych.

Negatyw: Panny nie umieją odpuścić, wyluzować się. Nieustannie myślą i analizują. Mają problemy ze spontanicznością, ponieważ nieustannie boją się o to, że popełnią błąd. Martwią się na zapas, wszystko widzą w czarnych barwach. Są pesymistycznie nastawione i brak im poczucia humoru. Są strasznymi bałaganiarzami, choć od innych wymagają nieskazitelnego porządku.

WAGA

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Wagi są delikatne, nieco eteryczne i bajkowe. Zachwycają swoją osobowością i sposobem bycia. Są bardzo lubiane i same też lubią innych. Nie przepadają za sporami i konfliktami, dlatego dążą do ich jak najszybszego rozwiązania. To urodzeni mediatorzy, łagodni i spokojni.

Negatyw: Waga często zmienia zdanie. Jest niestała i chwiejna. Łatwo wycofuje się z już podjętych decyzji. Bywa niesłowna. Unika konfrontacji, w trudnych sytuacjach po prostu ucieka. Miewa nierzeczywisty obraz samej siebie i kiedy zderza się on z rzeczywistością, to reaguje bardzo emocjonalnie.

SKORPION

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Skorpiona są bardzo inteligentne i mają wspaniałe poczucie humoru. To ludzie niezwykle samodzielni, którzy świetnie radzą sobie w każdej niemal sytuacji. Skorpiony są niezawodne i bardzo słowne. Są wspaniałymi przyjaciółmi. Dla bliskich sobie osób mogą zrobić niemal wszystko. Konsekwentnie dążą do realizacji swoich marzeń i celów.

Negatyw: Skorpiony to świetni przyjaciele, ale jeszcze lepsi wrogowie. Kiedy już się do kogoś zrażą, to nie ma siły, która zmusiłaby je do zmiany zdania. Są wtedy złośliwe i mściwe. Można mieć pewność, że kiedy znajdą dogodną sposobność, to z pewnością się zemszczą. Ich reakcje bywają przesadne. W obronie własnej gotowe są na wszystko.

STRZELEC

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Strzelca są pełne życia, wesołe i tryskają energią. Łatwo nawiązują kontakty i mają bardzo szerokie grono przyjaciół. Każdemu z nich poświęcają czas i uwagę. Chętnie organizują spotkania i wypady za miasto. Są ciekawe świata i wszędzie ich pełno. Zwykle wyglądają przepięknie.

Negatyw: Strzelce szybko się nudzą i rzadko zdarza im się doprowadzić coś do końca. To typowy słomiany zapał – szybko się zapalają i równie szybko gasną. Są niekonsekwentne i niesłowne. Często przychodzą na spotkania spóźnione. Bywa, że nie szanują innych, jednocześnie wymagając szacunku od drugiej strony.

KOZIOROŻEC

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Koziorożca zwykle bardzo dokładnie wiedzą, czego w życiu chcą i dążą do tego konsekwentnie. Zawsze dają z siebie wszystko. Jeśli pozwalają się na chwilkę zawrócić z drogi, to jest ich świadomy wybór i chwila odpoczynku. Są to osoby bardzo dobrze zorganizowane i poukładane. Dla bliskich zawsze znajdują czas i niosą pomoc.

Negatyw: Zdarza się, że Koziorożce padają ofiarą własnych ambicji. Bywają zaślepione, nie umieją odpuścić. Zdarza im się iść po trupach do celu. Są nieelastyczne i uparte. Wszystko widzą w ciemnych barwach i zdarza im się gasić zapał i entuzjazm innych. Za dużo myślą, wyciągają błędne wnioski. Oceniają innych własną miarą.

WODNIK

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Wodnika do przodu gna potrzeba wolności. Mają bardzo otwarty umysł. Są ciekawe innych, dużo pytają, nigdy nie oceniają. Wodniki dużo rozmyślają, szukają własnej drogi rozwoju i samodoskonalenia. W podejmowaniu decyzji kierują się wspólnym dobrem, są sprawiedliwe. Ich interesująca osobowość sprawia, że są lubiane przez otoczenie.

Negatyw: Największym lękiem Wodników jest ten przed utratą wolności. Za wszelką cenę chcą zachować kontrolę nad własnymi emocjami. Uciekają przed zaangażowaniem. Jeśli czują, że zależy im zbyt mocno, to bez słowa wyjaśnienia wycofują się i zrywają kontakt. Bywają egocentryczne – myślą głównie o sobie. Nie interesują ich uczucia innych. Potrafią być bezwzględne.

RYBY

Pozytyw: Osoby urodzone w znaku Ryb są bardzo wrażliwe i czułe. Kiedy kochają, ich wybranek czuje się, jakby unosił się w chmurach. Emocjonalność Ryb jest wspaniała. Marzą o rodzinie i mają jej wizję. Jednak są elastyczne i dostosowują się do aktualnej sytuacji. Dbają o innych, przejmują się losem zwierząt.

Negatyw: Ryby lubią się znieczulać. Są bardzo podatne na wszelkie używki i łatwo się uzależniają. “Znieczulona” Ryba zmienia się o 180 stopni. Jest bezlitosna i okrutna. Bywa wybuchowa i agresywna. Ma problemy z podejmowaniem decyzji. W kwestiach uczuciowych Ryby bywają zmienne i niewierne. Są też niesłowne i nieodpowiedzialne, nieustannie zmieniają zdanie.

Źródło:

Share