Naukowcy odkryli, że rozmawianie ze swoim zwierzakiem jest oznaką dużej inteligencji

Jeśli masz zwierzę domowe to zapewne prowadziłeś z nim „rozmowę”. Może to było zwykłe pytanie: „Czy byłeś grzeczny” lub „Tęskniłeś za mną”. A może było to coś dłuższego.

Według naukowców rozmawianie ze swoimi zwierzętami to oznaka inteligencji.

Profesor Nicholas Epley zajmuje się naukami behawioralnymi na Uniwersytecie Chicago. W wywiadzie dla Quartz powiedział: „Historycznie antropomorfizacja była traktowana jako objaw dziecinności czy nawet głupoty, ale okazuje się, że jest to produkt uboczny naszej tendencji, która sprawia, że ludzie są wyjątkowo inteligentni”.

Ludzie mają tendencję do nadawania imion zwierzętom czy nazw swoich ulubionych przedmiotów, takich jak samochody, łodzie czy samoloty.

Bardzo często zjawiska te zachodzą nieświadomie, nawet o tym nie myślimy.

Według profesora Epleya takie zachowania są oznaką dobrze rozwiniętego mózgu i świadczą o inteligencji. Innym podobnym zjawiskiem jest odnajdywanie podobizn ludzkich twarzy w przedmiotach. „Jako członek najbardziej społecznych zwierząt na tej planecie jesteś najbardziej wrażliwy na oczy, ponieważ to one są oknem komunikacji z umysłem innych ludzi” pisze Epley.

Innymi słowy jeśli rozmawiasz ze swoim kotem czy psem jest to oznaka, że jesteś bardzo inteligentny i masz dobrze rozwinięty umysł i aktywną wyobraźnię.

Share

Dodaj komentarz