Osoby spod tego znaku są wyjątkowo inteligentne

Czy znak zodiaku może mieć wpływ na intelekt osoby pod nim urodzonym, a w gwiazdach można wyczytać przyszłość? Choć nie ma na to żadnych naukowych dowodów, a stawianie horoskopów nazywane jest pseudonauką, to z pewnością wiele osób zainteresuje to, pod jakim znakiem rodzą się osoby inteligentne, a pod którą gwiazdą przychodzą na świat pracusie.

Choć wiele osób nie przyznaje się do wiary w horoskopy, to jednak bardzo liczna grupa zawiesza swój wzrok na chwilę, by pośród różnych znaków znaleźć ten, pod którym sami się urodzili. I choć często zarzekają się, że nie ma w nich krzty prawdy, a wiara w nie i ich popularność wynikają z tzw. efektu Barnuma, to także i oni sprawdzają, co takiego rzekomo mówią o nich gwiazdy. Bo nawet jeśli nie wierzą, to miło przeczytać, iż należy się do grona obdarzonego pewnymi wyjątkowymi cechami.

I tak: lwy to urodzeni przywódcy, a strzelcy mają wyjątkowo rozwiniętą intuicję. Panny i byki podchodzą do życia praktycznie – te pierwsze uchodzą za wzór zdroworozsądkowców, a do tych drugich przylgnęła opinia materialistów. Barany to z kolei osoby wierzące w swą intuicję, a koziorożce stawiają na rozsądek. Ryby mają wysokorozwiniętą inteligencje emocjonalną, a raki są empatyczne i wyczulone na fałsz. Wagi mają skrajnie analityczny umysł, a skorpiony są wyjątkowo spostrzegawcze. Bliźnięta potrafią zaś do upadłego bronić swoich racji. Za najinteligentniejszych uchodzą urodzeni pod znakiem wodnika: wysoki iloraz inteligencji i analityczny umysł to ich znaki rozpoznawcze.

Share

Dodaj komentarz