Delfin podpływa do nurka i błaga go o pilną pomoc

Nurkowie pływali na Hawajach, gdy nagle do jednego z nich podpłynął delfin. Zwierzak zbliżył się do mężczyzny i wyglądał, jakby błagał go o pomoc. Nurek szybko zorientował się, że naprawdę właśnie o to mu chodzi.

Delfin podpłynął do nurka i poprosił go o pomoc

Spojrzałem na niego i zdałem sobie sprawę, że coś utknęło w jego płetwach. To była żyłka i haczyk. Przeszkadzało mu to w pływaniu, a do tego powodowało wiele bólu.

– opowiada nurek.

Mężczyzna zdecydował się pomóc

Wiedziałem, że nie mogę go tak zostawić. Delikatnie spróbowałem pozbyć się haczyka. Udało się, ale żyłka wciąż była splątana wokół płetwy. Na szczęście miałem ze sobą nożyczki, dzięki którym udało mi się ją przeciąć. Delfin w końcu odetchnął z ulgą. Po wszystkim pomachał mi na pożegnanie i odpłynął. Wyglądało, jakby w ten sposób chciał mi podziękować.

Całą sytuację udało się nagrać

Wszystko nagrał Keller Laros – profesjonalny instruktor nurkowania. Mężczyzna jest także współzałożycielem i prezesem Manta Pacific Research Foundation. Jest to charytatywna organizacja, która zajmuje się konserwacją środowiska morskiego.

Wszystko możesz obejrzeć poniżej:

Dolphin Swims Up To Diver To Ask For Help

This dolphin swam up to a diver to get help — because she had a hook stuck in her flipper ?

Gepostet von The Dodo am Samstag, 8. April 2017

Source: facebook.com

Delfiny to niezwykle mądre stworzenia

To niesamowite, jak inteligentne są te stworzenia. Ten zwierzak podpłynął do obcego człowieka i poprosił go o pomoc. Przez całą operację był bardzo chętny do współpracy, a na końcu jeszcze podziękował nurkowi. Zwierzaki są wspaniałe!

Share

Dodaj komentarz