6 zastosowań tabletek do zmywarki. Wyczyszczą więcej niż tylko brudne naczynia

Czy wiesz, że w zmywarce można myć nie tylko naczynia? Możesz wyprać w niej czapki z daszkiem, zdezynfekować zabawki swojego dziecka a nawet zapasteryzować przetwory! Ale zmywarka to nie jedyna rzecz, która ma zaskakujące zastosowania. Okazuje się, że kapsułki czyszczące także można użyć na 6 innych sposobów niż tylko do zmywarki!

Jesteś ciekawy co można z nimi zrobić?

1. Toaleta

1

Tabletki do zmywarki skutecznie zastąpią płyn do mycia toalet. Wystarczy, że wrzucisz do muszli jedną kapsułkę. Po upływie 15 minut wyszoruj wnętrze toalety i spuść wodę.

2. Piekarnik

2

Zbliża się okres przedświąteczny i wypieków, jednak zanim Twój dom będzie pachniał pysznymi ciastami, warto dobrze go przygotować i wyczyścić. Jeśli Twój piekarnik jest brudny i przypalony możesz wyczyścić go rozpuszczając jedną tabletkę do zmywarki w ciepłej wodzie. Rozpuszczenie jej powinno zająć 10-15 minut, po tym czasie zwilż w miksturze gąbkę lub szmatkę i wyczyść piekarnik.

3. Pralka

3

O tym, że kapsułki do zmywarki można użyć także w pralce pisaliśmy już nie raz, lecz warto przypomnieć o tej metodzie. Wystarczy, że wrzucisz do bębna pralki 2 tabletki i nastawisz maszynę na temperaturę 60 ° C. Ten trik sprawi, że pralka będzie czysta, a brzydki zapach wilgoci zniknie.

4. Przypalone garnki

4

Należysz do osób, które uwielbiają zapiekanki lub ciepłe lasagne? Przy przygotowaniu tych dań bardzo często nasze naczynia żaroodporne się przypalają. Aby łatwo pozbyć się zabrudzeń, włóż do garnka 1 tabletkę do zmywarki i napełnij naczynie ciepłą lub gorącą wodą. Pozostaw garnek na minimum godzinę (dla lepszych efektów na kilka godzin lub całą noc). Po upływie tego czasu wylej mieszaninę i wypłucz formę gorącą wodą.

5. Brudne ściany

5

Weź kapsułkę i rozpuść ją w 3,5 litra ciepłej wody. Następnie weź gąbkę lub szmatkę, zanurz w mieszaninie i wyczyść ściany. Szybko usuniesz malunki z długopisów, a także zadrapania.

6. Meble ogrodowe

6

Brudne i zakurzone meble ogrodowe z łatwością wyczyścisz używając kapsułek do zmywarki. Te małe tabletki wyczyszczą nawet zaschnięte, ptasie odchody! Rozpuść kapsułkę w gorącej wodzie, ubierz gumowe rękawice i wyszoruj meble.

Share

Dodaj komentarz