Spal w domu liście laurowe, a już po 10 minutach zobaczysz, co się stanie

Niektóre miejsca mają bardzo specyficzny zapach, który sprawia, że czujemy się tam komfortowo i bezpiecznie, a przy tym utożsamiamy to miejsce z konkretnym aromatem. Wiedzą o tym dobrze wszyscy, którzy… leczą zapachem. U nich pachnie spalonym liściem laurowym. Okazuje się, że ma on wspaniałe właściwości!

Liście laurowe kojarzą nam się raczej z dodatkiem do dań… Są bardzo popularne w kuchni śródziemnomorskiej, ale i u nas cieszą się uznaniem.

Już starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że wawrzyn szlachetny służy nie tylko w sztuce kulinarnej, ale ma wyjątkowe właściwości zdrowotne. Nie bez powodu jest symbolem zwycięstwa!

1

Otóż okazuje się, że liść laurowy (nazywany też liściem bobkowym) ma działanie kojące, przeciwzapalne, przeciwbólowe i… zapobiegające napadom padaczki! Wszystko za sprawą składników, jakie zawiera olejek laurowy.

2

Wdychanie olejku laurowego oczyszcza drogi oddechowe, obniża ciśnienie krwi, pomaga regulować poziom cukru we krwi, a także kojąco wpływa na nasze samopoczucie, redukując stres.

Co zabawne, nikt nie znosi smaku liści laurowych, więc jak przez przypadek rozgryziemy jakiś w daniu, zaraz się krzywimy… Za to jak najbardziej powinno się wąchać wawrzyn.

3

Pamiętajcie, że liście muszą być naprawdę suche, by dobrze się paliły! Należy je ułożyć w bezpiecznym pojemniku, gdzie na pewno nie dojdzie do zapalenia niczego w pobliżu.

4

Już po kilku minutach unoszący się zapach zacznie relaksować domowników, rozluźni mięśnie, obniży poziom stresu i przygotuje zmęczony umysł i ciało do zdrowego snu. Rzymianie i Grecy wiedzieli, co robią!

5

Share

Dodaj komentarz