Kupił jaskinie i zmienił ją w dom swoich marzeń. Nie spodziewacie się jak dziś wygląda

Pewnego deszczowego dnia w 1999 roku, Angelo Mastropietro wybrał się na wycieczkę rowerową. Szukając schronienia przed ulewą natknął się na jaskinię wykutą w skale. To odkrycie podsunęło mu pewien pomysł i zainspirowało do pracy nad niezwykłym projektem.

Angelo był odnoszącym sukcesy biznesmenem, gdy zachorował na stwardnienie rozsiane. Zdał sobie wtedy sprawę, że jego życiem rządziły stres i praca.

1

Nikt nie wie jakie niespodzianki niesie los. Angelo przekonał się o tym, gdy 10 lat po pamiętnej wycieczce rowerowej otworzył gazetę i zobaczył, że jaskinia została wystawiona na sprzedaż. Nie zastanawiając się długo, kupił ją za 90 000$.

2

Stwierdzenie, że przerobienie jaskini na dom mieszkalny to trudny projekt, nie oddaje powagi sytuacji. Ale Angelo nie poddawał się trudnościom, inwestując czas i pieniądze, by stworzyć dom ze swoich marzeń. Zobaczcie sami…

3

Po 8 miesiącach intensywnej pracy, wydaniu 140 tysięcy dolarów i usunięciu 70 ton kamieni, jaskinia zmieniła się nie do poznania.

4

Jaskinia ma 800 lat i nie mieszkał w niej nikt od 1940 roku. Poprzedni lokatorzy mogli tylko pomarzyć o wygodach, które są w niej dziś.

5

W ta jaskinia nie ma nic wspólnego ze spartańskimi warunkami. Znajdziecie w niej bieżąca wodę i dostęp do WiFi!

6

Ta jaskinia wygląda jak luksusowy apartament, a nie jak jej typowa ciemna, wilgotna i zimna pieczara.

7

Z zewnątrz Angelo wybudował patio, czym dodał całości swojskiego uroku.

8

Remont jaskini wystawił zdrowie zestresowanego biznesmena na poważną próbę…

9

Praca przy przebudowie jaskini uświadomiła mu co tak na prawdę liczy się w życiu. Dzięki temu doświadczeniu uzyskał wewnętrzny spokój, poddając się leczniczym siłom natury.

10

Wieczorami okolica jaskini przepełniona jest czarująca atmosferą.

11

Dzięki temu projektowi Angelo pogodził się ze swoją chorobą. Udało mu się zbudować dom ze swoich snów.

Share

Dodaj komentarz