Zrobił krótki film świąteczny, który teraz robi prawdziwą furorę w sieci. Wszyscy chcą by duża sieć handlowa zatrudniła go w przyszłym roku

Phil Beastall ma 32 lata i pochodzi z Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Zawodowo zajmuje się produkcją nagrań oraz jest operatorem kamery.

W 2014 roku postanowił nagrać krótki film o tematyce świątecznej. Jak mówi w wywiadzie dla The Sun „To była niedziela kiedy wpadł mi do głowy pomysł tego filmu. Chciałem zrobić coś co by poruszyło ludzi, zwłaszcza w dzisiejszym społeczeństwie kariery i materializmu, potrzebne jest przypominanie, że to rodzina jest najważniejsza.”

I tak powstał krótki film pod tytułem „Love is a gift” („Miłość jest darem”).

Jednak to teraz nagranie robi prawdziwą furorę w internecie. Powód jest dość ciekawy. Otóż duża sieć handlowa John Lewis, jak co roku przygotowała film świąteczny, tym razem postanowili postawić na wielką gwiazdę reklamującą ich sklep. Padło na Eltona Johna. Koszt tej reklamy to ogromna kwota 7 mln funtów. Tymczasem krótki film stworzony przez Phila Beastalla kosztował zaledwie 50 funtów.

Gdy Phil zobaczył pełną przepychu reklamę Johna Lewisa postanowił odświeżyć film „Love is a gift” i ponownie go wrzucić do mediów społecznościowych. Reakcja ludzi chyba przerosła jakiekolwiek oczekiwania. Wszyscy są zachwyceni jego krótkim filmem, pod którym pojawiły się komentarze, że John Lewis powinien zatrudnić Phila Beastalla jako autora filmu świątecznego w przyszłym roku.

Co sprawia, że „Love is a gift” jest tak wspaniały? Ponieważ jest to prosta, a zarazem bardzo poruszająca historia. Najważniejsze jest jednak przesłanie. W pogoni za prezentami, nie zapomnijmy, że to rodzina i najbliżsi są najważniejsi w święta.

W filmie widzimy młodego mężczyznę przygotowującego się do świąt. Gdy przychodzi wyczekiwana chwila, otwiera on pudełko w którym trzyma 10 kaset. Wkłada ostanią do starego walkmana i słucha wiadomość od zmarłej mamy. Słyszy jej słowa:

„Wesołych Świąt! Kolejny rok minął. Chciałam zacząć od czegoś czego jeszcze nie mówiłam. Dziękuję. Dziękuję za to, że znajdujesz czas by o mnie pamiętać. Po tylu latach. Nie mogę uwierzyć, że będziesz miał 30 lat wkrótce. Chciałabym być obok ciebie i zobaczyć jak wyrosłeś. Jakim jesteś mężczyzną. Wiem, że byłabym z ciebie dumna. Więc to ostatnia kaseta. Chciałabym móc mówić do ciebie w każde święta, ale to czas byśmy się pożegnali. Pamiętaj jak bardzo cię kocham i nigdy o tym nie zapomnij. Zawsze będę twoją mamą. Zanim pójdę chcę ci powiedzieć o najszczęśliwszym dniu mojego życia. Dniu twoich narodzin.”


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz