Siedział w tym samym miejscu od 3 lat. Gdy ta kobieta zapytała go dlaczego, wszystko się zmieniło

Przez trzy lata, bezdomny siedział na tym samym rogu ulicy w miejscowości Webster, Texas. Upalne słońce czy deszcz – niezależnie od pogody, można go było tam znaleźć,

Miejscowi cały czas gadali, że trzeba zrobić coś z tym facetem, ale nikt nigdy nie poświecił mu czasu, aby dowiedzieć się, dlaczego ten człowiek przesiaduje w tym samym miejscu dzień po dniu. Dopóki pewnego dnia kobieta o imieniu Ginger Sprouse, zatrzymała się i postanowiła poznać jego historię.

Ginger zapytała Victora dlaczego przesiaduje on cały czas w tym samym miejscu. Ściskająca za serce odpowiedź mężczyzny zmieniła zarówno jego życie, jak i jej…

1

Okazało się, że bezdomny ma na imię, Victor Hubbard i ma 32 lat.

Założenia ludzi w okolicy potwierdziły się, facet był bezdomny. Ale niewielu wiedziało, że tak naprawdę cierpi na chorobę psychiczną.

2

Jego matka porzuciła go na ulicy trzy lata temu.

Ten róg ulicy był ostatnim miejscem, w którym Victor po raz ostatni ujrzał swoją mamę. Czekał tam trzy lata, w nadziei, że wróci do niego.

3

Gdy Ginger usłyszała jego historię, połączyła ją z nim natychmiastowa więź.

Sezon jesienny właśnie się kończył, dlatego kobieta zmartwiła się tym, co mogłoby się stać Victorowi podczas zimy. Zaczęła odwiedzać Victora w przerwach na lunch. Po pewnym czasie zadecydowała razem z mężem, że Victor może przychodzić do ich domu, gdy tylko będzie mu zimno czy też będzie głodny.

4

Ale dobroć Ginger nie zakończyła się tylko na tym.

W przeciągu kilku miesięcy, pomogła Victorowi otrzymać opiekę psychiatryczną, uwolniła go od ulicy i dała mu pracę w swojej restauracji. O Victorze powstała nawet strona na Facebooku o nazwie „This is Victor” na której udokumentowane jest jego życie – zyskała już tysiące fanów. Wiele osób dotknęła jego historia i zaczęła wspierać go na różne sposoby.

5

Wkrótce całe miasto poznało jego historię. Ludzie podarowali mu odzież i niezbędne rzeczy.

Zbierali również pieniądze na pokrycie jego wizyt u lekarza i okulisty. Otworzyli także stronę w popularnym serwisie GoFundMe, aby ludzie z całego świata mogli go jakoś wspomóc.

6

Ale co najważniejsze? Dzięki historii Victora, ludzie w Stanach Zjednoczonych stali się bardziej świadomi tego, że bezdomni mogą okazać się także porządnymi ludźmi, którzy walczą o przetrwanie na tym świecie.

Gdy internet rozsiał historię po całym świecie, Ginger uzyskała kontakt z wujkiem Victora. Mieszka on po drugiej stronie Teksasu i gdy tylko przeczytał wiadomość, ruszył prosto do Webster. Victor zyskał kontakt również ze swoją mamą i uznał, że musi się z nią spotkać, by wszystko sobie wyjaśnić.

7

Czasem, wystarczy tylko jedna przyjazna i zaangażowana osoba, by rozpocząć niesamowity łańcuch pozytywnych wydarzeń. Oby ta historia trafiła do jak największej liczby osób, abyśmy mogli pokazać, jak wiele dobroci i życzliwości istnieje na świecie, kiedy pomagamy siebie nawzajem!

Share

Dodaj komentarz