Teściowa zarzuciła synowej, że źle dba o dom. Odpowiedź własnego syna sprawiła, że zamilkła

W obecnym społeczeństwie nadal jest wiele osób, które uważa, że kobieta powinna zajmować się gotowaniem i dbaniem o porządek, a mężczyzna zarabianiem. Jednak nie to jest najgorsze…

Najgorsze jest to, że sporo osób uważa, że zajmowanie się domem to żadna praca. Według nich kobieta, która nie pracuje zawodowo, siedzi w domu i „robi na nią mąż”. Jakiś czas temu jeden z popularnych amerykańskich Glogerów, Clint Edward, opisał pewną sytuację. To, jak z niej wybrnął, powinien wziąć sobie do serca każdy mężczyzna.

A few weeks ago I was chatting with my mother over the phone when she said, "Doesn't it bother you that Mel won't keep a…

Gepostet von No Idea What I'm Doing: A Daddy Blog am Sonntag, 20. August 2017

Zadzwoniła do niego mama, która w trakcie rozmowy zadała mu jedno pytanie. Na pierwszy rzut oka może ono się wydawać złośliwe, ale jak mówi sam Clint, wcale takie nie było.

– „Czy Tobie naprawdę nie przeszkadza, że Mel aż tak nie sprząta domu? To pytanie padło przez słuchawkę telefoniczną, w czasie gdy ojciec i małżonek starał się uporać ze zlewem brudnych naczyń. Sam zainteresowany szczerze wyznaje, że nie wiedział, co początkowo odpowiedzieć, ale był pewien, że to nie przytyk ze strony jego mamy, a po prostu zwykła ciekawość.”

Having school lunch with Tristan and his cool friends!

Gepostet von No Idea What I'm Doing: A Daddy Blog am Dienstag, 19. Mai 2015

Sami zobaczcie, co przyszło Clintowi do głowy po tym pytaniu:

– „Moja mama oczywiście doskonale wie, że nasz dom nie jest idealnie czysty, jednak oboje się staramy. Nie jest tak, że to zadanie tylko Mel. Nasze małżeństwo jest związkiem partnerskim.

Sprzątanie to zarówno moja, jak i jej działka. Przyznaję się, że dzieciaki często porozrzucają swoje zabawki, a naczynia w zlewie zalegają dość często. To nie jest idealnie czysty dom, jak ten mojej mamy, ale nie przeszkadza mi to.

Właściwie to jakoś w ogóle nad tym nie myślałem. Nie miałem za bardzo pojęcia, co odpowiedzieć mamie. Właściwie nigdy nie wiem, co powiedzieć w takich momentach… Przypuszczam, że to, jak mama widzi nasz dom i rodzinę, wynika z tego, że patrzy na to przez pryzmat czasów, w których dorastała.”

How does a family on a budget celebrate being on national tv? Dinner at Red Robin. #ThisIsRealLife

Gepostet von No Idea What I'm Doing: A Daddy Blog am Samstag, 2. August 2014

– „Nie pamiętam dobrze mojego ojca, ale przypominam sobie pewną radę, którą kiedyś od niego otrzymałem na temat poszukiwań żony: Najwięcej możesz dowiedzieć się o kobiecie po tym, jak dba o swój dom.

Właśnie dlatego myślę, że moja mama tak przesadnie dba o porządek. Już całe swoje życie będzie spełniać oczekiwania młodości. Ale wiecie co? Ja biorąc ślub, w przeciwieństwie do mojego ojca, nie myślałem o czystym domu.

Zastanawiałem się nad tym czy podoba mi się to, co ma do powiedzenia moja przyszła żona. Później myślałem też nad tym, jak sprawiła, że się w niej zakochałem. Zastanawiałem się, czy wiele się uśmiecha. Bardzo to lubiłem. Myślałem również nad tym, że jest słodka i urocza. Zastanawiałem się też nad najważniejszym, jaką będzie matką dla moich dzieci.”

And somehow we ended up with a princess, a ninja, and Sally from nightmare before Christmas, working on a project from The Dangerous Book For Boys.

Gepostet von No Idea What I'm Doing: A Daddy Blog am Sonntag, 10. August 2014

Sporo tych przemyśleń jak na pytanie, na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Jednak, gdy te wszystkie myśli przemknęły Clintowi przez głowę, odpowiedział swojej mamie:

– „Nie wziąłem ślubu po to, aby mieć czysty dom. Zrobiłem to dlatego, że wydawało mi się, że to ktoś z kim chcę spędzić resztę życia.”

Wtedy po drugiej stronie słuchawki nastał cisza. Chwilę później mama odpowiedziała:

– „No cóż… To chyba rzeczywiście ważniejsze niż czysty dom.”

Clint dumnie skwitował to stwierdzeniem:

– „Tak. Ja też tak myślę.”

Things got really steamy after the hike. We went grocery shopping. See. Parents know how to party.

Gepostet von No Idea What I'm Doing: A Daddy Blog am Samstag, 12. September 2015

Panowie, bierzcie przykład z tego mężczyzny. Taki facet jest marzeniem każdej kobiety. To prawdziwy skarb. Bądźcie skarbami dla swoich partnerek. Pomagajcie im i dajcie czasem chwilę wytchnienia. Stwórzcie partnerskie związki oparte na miłości, zaufaniu i poszanowaniu czasu i pracy drugiej połówki.

Share

Dodaj komentarz