Mężczyzna z Wielkiej Brytanii urodził dziecko. Teraz apeluje: „Nie idźcie w moje ślady”

Hayden Cross urodził córkę w 2017 roku. Dziewczynka ma obecnie 18 miesięcy, a Brytyjczyk ostrzega „Nie idźcie w moje ślady”.

1

Nigdy nie czuł się kobietą

22-latek jest pierwszym mężczyzną w Wielkiej Brytanii, który zdecydował się urodzić dziecko. Sam przyszedł na świat w 1997 roku jako dziewczynka o imieniu Paige. Jednak nie czuł się dobrze w ciele kobiety i postanowił zmienić płeć. Od 2015 r. formalnie uznany jest za mężczyznę.

Marzenia o dziecku

Marzył jednak o posiadaniu dziecka w przyszłości, dlatego przed rozpoczęciem terapii hormonalnej chciał zamrozić swoje jajeczka. Niestety, finansujący zabieg przedstawiciele brytyjskiej służby zdrowia nie zgodzili się na to.

2

Znalazł dawcę spermy i zaszedł w ciążę

Pragnienie pozostania rodzicem było dla Haydena tak duże, iż zdecydował o przerwaniu swojej przemiany i odłożeniu jej na później. Postanowił jak najszybciej zajść w ciążę. Znalazł dawcę spermy poprzez jedną z grup na Facebooku.

Jego plan powiódł się i 16 czerwca 2017 roku został ojcem dziewczynki, której nadał imiona Trinity Leigh. Poród odbył się poprzez cesarskie cięcie w szpitalu Gloucestershire Royal Hospital.

Córka i brat w ciągu dwóch dni

Przez cały czas wspierała go mama. Co ciekawe, kobieta zaszła w ciążę w tym samym czasie, co jej syn. Młodszy brat Brytyjczyka urodził się zaledwie dwa dni po przyjściu na świat jego córki!

Wielu ludzi nie rozumie mojej sytuacji i szanuję to, ale chciałbym, aby ludzie bardziej zdawali sobie sprawę z tego, że są wokół nich tacy jak ja, którzy naprawdę potrzebują wsparcia, bo nie mają go zbyt wiele – mówi Cross

3

Kulisy ciąży i porodu mężczyzny

9 stycznia razem z córką po raz pierwszy wystąpił w telewizji i szczerze opowiedział o swoich przeżyciach.

Hayden przyznał, ze ciąża i poród były bardzo trudnym doświadczeniem dla niego. Zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego też odradza innym podejmowanie podobnej decyzji.

Jeśli mam być szczery, to nie radziłbym nikomu, żeby to robił, ponieważ to było naprawdę trudne – powiedział na antenie telewizji ITV 22-latek

Twierdzi, że nie poradziłby sobie bez wsparcia rodziny i przyjaciół.

4

Kontynuacja transformacji

Po urodzeniu dziecka i „dojściu do siebie” Cross powrócił do pomysłu kontynuowania procesu zmiany płci. W maju 2018 roku przeszedł zabieg usunięcia piersi. Rozpoczął również terapię hormonalną. Teraz czeka na operację narządów rodnych.

5

Macierzyństwo, tacierzyństwo?

Obecnie sam wychowuje małą Trinity. Niedawno dziewczynka zaczęła uczęszczać do żłobka, a przebywający na urlopie macierzyńskim czy też tacierzyńskim Hayden, planuje wrócić do pracy w supermarkecie.

6

Pierwszy w Wielkie Brytanii, ale nie na świecie

Chociaż Hayden Cross jest pierwszym Brytyjczykiem, który urodził córkę, to nie jest on pierwszym mężczyzną na świecie o takiej historii. W 2008 roku na świat przyszło pierwsze dziecko Thomasa Beatie. Później Amerykanin urodził kolejną dwójkę pociech.

Ostatecznie jest ojcem czwórki urwisów, bo w kwietniu 2018 roku, po wielu latach starań, jego żona urodziła syna.

https://twitter.com/ThePregnantMan/status/972185560860291072/photo/1

Share

Dodaj komentarz