Na poboczu drogi znaleźli pitbulla. Kiedy zobaczyli, kto leży obok, byli zaskoczeni, że nadal żyje

Pitbulle mają opinię bardzo niebezpiecznych psów. Większość ludzi ich nie zna, a sądząc tylko po wyglądzie, myślą, że to psy, które tylko czekają na możliwość zaatakowania jakiejś bezbronnej istoty.

Jaka jest rzeczywistość? Oczywiście, że pitbulle mogą być groźne – tak jak inne psy – kiedy ktoś celowo je rozwścieczy.
Jeśli właściciel źle traktuje pitbulla, uczy go agresywnych zachowań, to nie ma co się dziwić, że pies reaguje wściekłością na obcych. Z kolei dobre wychowanie i odpowiednia opieka sprawiają, że pitbull będzie spokojnym i przyjacielskim psiakiem, zachowującym się łagodnie w stosunku do ludzi i innych zwierząt.

Na szczęście pojawia się coraz więcej przykładów świadczących o tym, że pitbulle potrafią być uroczymi towarzyszami zabaw i kochanymi opiekunami. Przekonali się o pracownicy kliniki weterynaryjnej w Garland, kiedy została do nich przywieziona suczka pitbulla, Pittie. Ponieważ miała wiszące gruczoły sutkowe, wyglądało na to, że suczka niedawno miała młode, prawda jednak była dużo bardziej zaskakująca.

Kiedy Pittie została znaleziona na poboczu drogi, obok niej znajdował się… malutki kotek! Pittie dokarmiała go i opiekowała się od nie wiadomo jak długiego czasu. Obejrzyjcie wideo pokazujące ich wspólną więź. Pittie asystuje w karmieniu kociaka, wylizuje go i cały czas pilnuje, żeby nic mu się nie stało. Pokażcie to nagranie wszystkim, którzy mają złe zdanie na temat pitbuli!


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz