Ocean wyrzucił na plażę gigantyczny krzyż. „To znak od Boga” mówi właściciel resortu

Na Florydzie dokonano odkrycia, które stało się nową atrakcją turystyczną. Ocean bowiem wyrzucił na plażę gigantyczny krzyż. Dla właściciela pobliskiego kurortu to „znak od Boga”.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Montag, 4. Februar 2019

Fort Lauderdale

Do niedawna miasto Fort Lauderdale, zwane też „amerykańską Wenecją” kojarzyło się głównie z grupą muzyczną Marilyna Mansona, bo właśnie w tym mieście w 1989 roku ją założono. Jak powszechnie wiadomo, wokalista zespołu jest kontrowersyjną postacią i ma zdecydowanie antyreligijne upodobania.

Make it rain.

Gepostet von Marilyn Manson am Sonntag, 29. September 2013

Równowaga w przyrodzie?

Dokładnie 30 lat później, na plażę w tej części Florydy ocean wyrzuca ogromny krzyż. Ten symbol religijny mierzy 6 metrów długości i jest drewniany. Nie ustalono jeszcze, skąd pochodzi.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Montag, 4. Februar 2019

Gigantyczny krzyż

To niecodzienne znalezisko pokryte jest wodorostami, dlatego możemy być pewni, że krzyż przez długi czas znajdował się na dnie oceanu. Nie wiadomo ile waży, ale do przetransportowania go bliżej kurortu Ocean Manor Beach Resort, potrzeba było siedmiu osób i dwóch samochodów terenowych.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Montag, 4. Februar 2019

Znak od Boga

Właściciel leżącego przy plaży ośrodka, Frank Talerico, przyznał, że był bardzo zdziwiony widokiem „drewnianego giganta”. Uznał to jednak za znak od Boga. Jak zdradził dziennikarzom, zanim odkryto krzyż, jego siostra poszła się pomodlić na plażę, bo wcześniej miała zły sen.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Montag, 4. Februar 2019

Nowa atrakcja turystyczna

Niespodziewane pojawienie się świętego symbolu na florydzkiej plaży szybko przyciągnęło turystów i mieszkańców. Talerico zdecydował się zatrzymać znalezisko, by ludzie mogli je zobaczyć. Jak mówi, plażowicze chętnie robią sobie zdjęcia z ogromnym „darem oceanu”, więc nie chce ich pozbawiać tej przyjemności.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Montag, 4. Februar 2019

Dywagacje na temat pochodzenia

Właściciel resortu, opublikował zdjęcia krzyża na swoim profilu facebookowym. Wywołały one dyskusje w mediach społecznościowych na temat pochodzenia niecodziennego znaleziska. Niektórzy sugerują, że ten symbol religijny pochodzi z Puerto Rico albo z archipelagu Florida Keys.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Mittwoch, 6. Februar 2019

Zdania są podzielone

Bez względu na pochodzenie, dla wielu gigantyczny krzyż wyrzucony przez ocean jest boskim sygnałem. Jednak sceptyków nie brakuje. Jak twierdzą, może to być jedynie część masztu ze starego statku, która tylko swoim kształtem przypomina święty symbol.

Gepostet von Ocean Manor Beach Resort am Mittwoch, 6. Februar 2019

Odkrycie sprzed dwóch lat

Na florydzkich plażach można znaleźć wiele skarbów. Głównie są to muszle i kamienie. Rzadziej trafiają się zęby rekinów. Odkrycie z marca 2017 roku było jednak nietuzinkowe.

Jeff Stolowitz podczas spaceru natrafił na prawie pięciokilową paczkę… marihuany, która kształtem przypominała ogromne cygaro.

Gepostet von Behind Daytona am Samstag, 25. März 2017

Zdarzyło się Wam kiedyś znaleźć coś „dziwnego” na plaży?

Źródło: popularne.pl

Share

Dodaj komentarz