Wyrzucili noworodka, on już umierał… Ale pies ma większe serce, niż człowiek

I znowu pies uratował noworodka! Można się zastanawiać – w czym niemiecki owczarek, który wabi się Jade może być lepszy od człowieka? A właśnie dlatego: W jego sercu więcej miłości, niż w piersi matki, która dopiero co urodziła dziecko. Historii, która się przytrafiła inaczej nie można wytłumaczyć. Psia intuicja, Właściciel wspaniałego owczarka. 68-Letni mieszkaniec brytyjskiego miasta Birmingham, Roger Wilday, nawet nie nie myślał co się stanie, kiedy wyszedł na spacer ze swoim psem. Imię wybawcy – Jade.

Oto co opowiada mężczyzna, o tym dniu: „Około godziny 15 razem z Jade jak zwykle poszliśmy na spacer. Owczarek był koło mnie cały czas, dopóki nie podeszliśmy do krzaków. Kiedy byliśmy już koło zarośli, nagle rzuciła się w ich stronę i zniknęła z pola widzenia, zanim zdążyłem ją zawołać. Ja przedarłem się przez krzaki i zobaczyłem, że Jade leży koło siatki.

Zaskoczony do granic możliwości mężczyzna dzieli się z nami informacjami: „Ponieważ owczarek nie chciał za mną iść, musiałem podejść i zobaczyć, co tak bardzo zainteresowało mojego psa. Jak tylko się przybliżyłem, zaczęły się jakieś ruchy, dlatego pomyślałem, że w środku są kociaki. Ale nagle zauważyłem maleńkie rączki, a potem usłyszałem dziecięcy płacz.

1

Właściciel psa – Roger od razu dotknął noworodka za ręce – na szczęście były jeszcze ciepłe. Mężczyzna, na śmierć przestraszony, zostawił kruszynę pod opieką owczarka i rzucił się za pomocą do ludzi. Wezwał pogotowie, zadzwoniwszy z najbliższego domu i szybko pobiegł do parku, gdzie leżała siatka. Mężczyzna po dziś dzień pamięta te okropne chwile i mówi: „Nie chciałem niczego dotykać, żeby nie przepadły ważne dowody. Rozumiecie, ja po prostu nie
chciałem przeszkadzać w pracy policjantów. Ale przez telefon mi powiedziano, że ja mogę wziąć noworodka na ręce i zabrać z parku”.

Jeszcze niedługo i… Dziewczynka by nie przeżyła! Dziękuje Tobie, piesku Jade, za to, że okazałaś się być mądrzejsza, niż człowiek! Dziękuję za uratowanie maleńkiego ludzkiego życia. Mamy szczerą nadzieję, że twój wielki wyczyn będzie doceniony!

2

Share

Dodaj komentarz