Po romantycznym spacerze po plaży, para spojrzała na swoje stopy i zamarła

Nie ma nic bardziej romantycznego niż spędzanie wakacji z ukochaną osobą.

Długi spacer po plaży może być tak romantyczny. Splecione dłonie, uczucie piasku pod stopami i opłukujących je fal, ma więcej uroku niż kolacja w restauracji czy oglądanie nowego filmu w ciemnym kinie.

1

Kiedy więc Eddie Zytner i Katie Stephens odbyli romantyczną podróż na Dominikanę nigdy by się nie spodziewali, że podróż w tropiki wiąże się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem.

Para nie miała pojęcia, że ​​chodzenie boso po karaibskiej plaży narazi ich na takie następstwa.

2

Kiedy Katie Stephens (22 lata) i Eddie Zytner (25 lat) wrócili z tygodniowej podróży do Punta Cana na Dominikanie, zaczęli odczuwać uporczywe swędzenie stóp.

Choć początkowo winili uczulenie na proszek lub coś innego, Eddie i Katie szybko zdali sobie sprawę, że nie jest to zwykły świąd.

3

Pojawiły się obrzęki, guzki i pęcherze na stopach.

Kilkakrotnie zgłaszali się do szpitala, ale dopiero po kilku tygodniach udało się zdiagnozować przyczynę.

Ustalono, że infekcję wywołała larwy tęgoryjca, wwierciły się w skórę i wędrowały.

Może to brzmieć jak miejska legenda, ale to niestety prawda, czego dowodzą fotografie, na które ciężko patrzeć.

4

Niestety, to był dopiero początek ich kłopotów.

Zespół larwy skórnej wędrującej jest chorobą skóry wywoływaną przez larwy różnych pasożytów nicieni z mikroskopijnej rodziny tęgoryjców.

„Mam w nogach dziesiątki robaków, podobnie jak Katie” – mówi Eddie Zytner

Swędzenie jest spowodowane zapaleniem, wywołanym przez przemieszczanie larw. Może również powodować zaczerwienienie i pęcherze.

5

Tęgoryjce są najczęściej spotykane w środowiskach tropikalnych i subtropikalnych, a także w południowym regionie USA. Ale dzięki podróżom międzynarodowym nie ograniczają się już tylko do tych obszarów.

Podczas chodzenia po ciepłym i wilgotnym piasku mają możliwość wejścia w skórę.

Larwa wędrująca nie przetrwa długo w ludzkim organizmie, który nie jest jej gospodarzem. Zazwyczaj umiera w ciągu kilku dni.

Ale minęło dużo czasu, zanim koszmar skończył się dla Eddiego i Katie.

„Szpital odmówił naszej prośbie o otrzymanie leku (iwermektyny), którego potrzebowaliśmy, aby leczyć naszą infekcję i byliśmy więc zmuszeni sprowadzić leki ze Stanów” – wyjaśniła Katie.

6

Mama Eddiego musiała pojechać do Ameryki, żeby zdobyć lekarstwo, którego potrzebowała para. Katie dodała sarkastycznie: „Dziękuję Kanado za cudowną opiekę zdrowotną, którą nam zapewniasz!”

Zachowaj szczególną ostrożność podczas chodzenia po plażach, gdzie wędrują bezpańskie zwierzęta i zwierzęta, i kładź się na ręczniku, a nie bezpośrednio na piasku, ponieważ cała goła skóra jest podatna na infekcję.

7

Ciepły piasek pod stopami może wydawać się przyjemnym, ale pasożytnicza inwazja, która może z tego wyniknąć, z pewnością nie.

Chociaż te zdjęcia z pewnością są trudne do obejrzenia, Katie udostępniła je w mediach społecznościowych, aby zaalarmować innych i podnieść świadomość możliwości infekcji pasożytniczych podczas podróży.

Mamy nadzieję, że jej ostrzeżenie pomoże innym rozpoznać symptomy wcześnie, tak aby, kogokolwiek kiedykolwiek spotkało to samo wiedział, jak działać.

Źródło: webniusy.com

Share

Dodaj komentarz