Gdy starszy chłopiec zobaczył niepełnosprawne dziecko, zbliżył się i zrobił coś, na co stać niewiele osób

Katie Myers i jej mąż mieszkają w West Palm Beach w Stanach Zjednoczonych i tworzą szczęśliwą rodzinę, szczególnie od kiedy jest z nimi ich jedyny synek, Kaden.

Ciąża przebiegała prawidłowo, poród odbył się bez komplikacji, ale potem niestety okazało się, że Kaden jest poważnie chory.

Okazało się, że obecnie 1,5-roczny chłopiec nie rozwija się tak szybko, jak zdrowe dzieci. Kaden cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

1

Oznacza to, że nigdy nie będzie mógł się samodzielnie poruszać, nawet siedzenie sprawia mu trudności i, niestety, nie będzie mu dane długie życie. Jest to choroba genetyczna wywołana mutacją jednego z genów.

2

Katie i jej mąż robią, co mogą, by umilić synkowi życie. To, co go zachwyca, to wizyty w muzeum – Kaden uwielbia jeździć swoim wózkiem po błyszczącej podłodze. To tam poznał też kogoś dla niego bardzo ważnego…

3

Kaden bawił się sam próbując poruszyć kolorowe piłki, a mama obserwowała go z daleka. To wtedy do dziecka na wózku zbliżył się starszy chłopiec i zaczął się z nim bawić!

Katie tak wzruszyło to, że nieznajome dziecko pomaga Kadenowi, że zrobiła im zdjęcie i opublikowała je pisząc:

4

„Do chłopca z muzeum,

nie wiem, kim jesteś, ale jestem Ci niewyobrażalnie wdzięczna! Bawiłeś się z moim synkiem, pomagałeś mu zebrać porozrzucane zabawki, bo widziałeś, że sam nie jest w stanie tego zrobić. Nie pytałeś, co mu jest ani dlaczego nie może chodzić. Po prostu wszystko rozumiałeś.

Kaden jest do Ciebie bardzo podobny, jest tak samo ciekawy świata i ludzi, jest też bystry. Chce wiedzieć, jak działa najmniejszy nawet sprzęt. Dziękuję, że mu pomagałeś. Być może Ty tego tak nie widzisz, ale dzięki temu, jaki jesteś, świat jest lepszym miejscem”.

5

Katie dodała, że nie widzi nic złego w tym, że ktoś pyta o stan zdrowia Kadena, ale bardzo spodobało jej się to, że nieznajomy chłopiec zupełnie nic sobie nie robił z choroby, tak jakby Kaden był dzieckiem jak każde inne.

Rodzice tamtego chłopca mogą być z niego dumni!

6

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz