Kobietę budzi nietypowe zachowanie pitbulla – szybko orientuje się, że coś dzieje się z jej synem

Pitbulle to rasa psów, która od zawsze wzbudza kontrowersje i mieszane uczucia wśród ludzi. Przez wiele lat urosła wokół pitbulli legenda agresywnych, lubiących przemoc psów. Tymczasem ich właściciele uważają, że jest to opinia bardzo dla tych psów krzywdząca.

Nie da się ukryć, że każda osoba, która miała do czynienia z tą rasą wie, że potrafią to być najmilsze, najbardziej kochające i wierne psy na świecie.

Rodzina Danielsów posiada dwa psy rasy pitbull. Drugi z nich – Ember, został jakiś czas temu zaadoptowany. Rodzina Danielsów nie mogła wtedy wiedzieć, jakie będą tego konsekwencje. Nowy pies nie była zwyczajnym zwierzakiem – odmienił losy rodziny na zawsze…

1

Ember bardzo szybko przystosowała się do rodziny Danielsów i stała się członkiem ich rodziny. Najbliższej związana była z jednym z małych dzieci, Tre. Tre i ember łączyła specjalna więź, a Tracy cieszyła się, że pies tak fajnie wkomponował się w ich życie rodzinne. Pewnego ranka Ember obudziła Tracy dziwnym zachowaniem. W pierwszej chwili kobieta nie reagowała.

Dziwne zachowanie

Ember nie dawała jednak za wygraną. Nie chciała wyjść z pokoju Tracy i piszczała, aby zwrócić na siebie jej uwagę. Tracy w końcu musiała zareagować. Wstała z łóżka i zobaczyła, że Ember gdzieś ją chce zaprowadzić. Poszła za psem, który skierował się od razu do łazienki. Gdy Tracy otworzyła drzwi jej ciało przeszył zimny dreszcz. Zobaczyła swojego syna Tre wiszącego na wannie i wijącego się w napadzie drgawek padaczkowych.

2

Będąca ciągle w stanie szoku Tracy podbiegła do syna, złapała go i natychmiast zadzwoniła po pogotowie. Tre miał atak padaczki i gdyby Ember nie przyszła po Tracy, nikt z domowników nic by o tym nie wiedział. Cała rodzina jest dziś ogromnie wdzięczna ich bohaterowi – Ember.

Reputacja

Historia stała się bardzo popularna w mediach społecznościowych. Organizacja Adore-A-Bull, która zorganizowała adopcję Ember, ma nadzieję, że historie takie jak ta z Ember sprawią, że świat spojrzy na tę rasę psów z innej, lepszej perspektywy. Ember pokazała uczucie, intuicję i lojalność, dzięki którym Tracy była w stanie pomóc synowi.

Wydaje się, że osoby niechętne pitbullom powinny zastanowić się nad ponownym rozstrzygnięciem swojej oceny. Powtarza się bowiem, że to nie pies jest agresywny, nie rasa o tym decyduje, a człowiek, właściciel, pan – jak wychowasz psa, taki będzie – niezależnie od rasy.


Source: youtube.com

Pitbulle mogą być tak samo czułymi i kochającymi psami, jak wszystkie inne. Pamiętajmy, że agresja jest wynikiem nieodpowiedniego wychowania psa.

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz