Zdjęcia niezwykle rzadkich bliźniąt obiegły internet – powód jest naprawdę uroczy

Urodzenie dziecka to wspaniałe wydarzenie. Jednak niektóre narodziny noszą większe znamiona wyjątkowości, niż inne.

Bliźnięta zdarzają się dość rzadko, jednak są pewne typy bliźniąt, które zdarzają się rzadziej niż te „normalne”. Istnieje jedna szansa na dziesięć tysięcy, że bliźniacza ciąża będzie jednoowodniowa, czyli taka, w której oba płody będą znajdować się w tej samej owodni.

Te dzieci jeszcze podczas ciąży przebywały bardzo blisko siebie, czego wynikiem jest ta wzruszająca historia.

Sarah i jej mąż Bill Thistlewaite marzyli o powiększeniu swojej rodziny i daniu swojemu synowi, Jacksonowi, rodzeństwa. Niestety po długich staraniach i wielu wizytach lekarskich powiedziano im, że nie będą mogli mieć więcej dzieci.

1

Jednak ich smutek nie trwał zbyt długo, jako że okazało się, iż lekarze nie mieli racji – Sarah była w ciąży. Co więcej, w 19-tym tygodniu ciąży okazało się, że powije bliźnięta. W dodatku bardzo rzadkie bliźnięta.

Cała ta sytuacja była niezwykle wyjątkowa. Sarah była w ciąży jednoowodniowej, co oznaczało, że dzieci nie tylko będą identyczne, ale też, że dzielą wspólne łożysko w jednej z błon płodowych zwanej owodnią. Takie bliźnięta rzadko przychodzą na świat – raz na 10 tysięcy urodzeń.

Zdjęcie, które chwyciło za serca miliony

Dwie dziewczynki, Jenna i Jillian, urodziły się wcześniej, w 33 tygodniu ciąży. Niedługo po ich urodzeniu popularność zdobyło zdjęcie zrobione zaraz po porodzie. Wzruszyło ono miliony serc.

Nietrudno zrozumieć dlaczego. Na fotografii uwieczniono przepiękny moment – nowo narodzone dziewczynki trzymały się za rączki.

„Wszystko było takie wspaniałe. Dziewczynki pojawiły się na świecie, trzymając się za ręce, co było wręcz nie do uwierzenia” – powiedziała Sarah Fox News.

2

3

Jako że była to ciąża wysokiego ryzyka, Sarah pozostała w szpitalu przez prawie dwa miesiące po porodzie. Lekarze martwili się o bliźnięta i nie byli pewni, czy obu dziewczynkom uda się przeżyć. Na szczęście okazało się, że zarówno Jenna, jak i Jillian rosły jak na drożdżach w związku z czym rodzinie udało się wrócić do domu w komplecie.

4

5

Rok później Sarah stwierdziła, że dziewczynki ciągle są ze sobą równie blisko, jak były w jej łonie.

Wciąż są nierozłączne

„Zawsze bawią się razem. Gdziekolwiek nie udałaby się jedna, druga podąża tuż za nią. Wydaje mi się więc, że wciąż są ze sobą bardzo blisko” – matka zwierza się Fox News.

6

7

Dziewczynki są nierozłączne. Prawie wszystko robią razem.

„Kiedy jedna płacze, druga również zaczyna” – mówi Sarah.

Jackson, który ma dwa lata, jest dumnym starszym bratem i uwielbia bawić się ze swoimi siostrami.

„Bardzo kocha dziewczynki (…). Uwielbia dawać im całusy, a kiedy płaczą, jest przy nich i klepie je po pleckach” – powiedział Bill Fox News.

„Nie umiem wyobrazić sobie, aby nie być codziennie w domu, nie oglądać ich uśmiechu i nie cieszyć się na to, że idą do ciebie za każdym razem, kiedy tylko pojawisz się w drzwiach. Są doskonałe, są bardziej doskonałe niż kiedykolwiek mogłem sobie wyobrazić” – powiedział Bill.

8

Co za wspaniała historia! Moja przyjaciółka właśnie spodziewa się bliźniąt, więc na pewno jej to prześlę!

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz