Jej mąż zginął w Afganistanie. Gdy przegląda jego laptopa, znajduje plik, który przed nią ukrywał

Emma Weaver to kobieta, która straciła swojego męża w Afganistanie w 2010 roku. Została sama z córeczką.

Toddowi nie było dane pożegnać się z najbliższymi. Nie mógł powiedzieć, że ich kocha, ale zrobił coś, aby mieć pewność, że po jego śmierci córka i żona otrzymają od niego wiadomość. Żołnierz na swoim laptopie zapisał dwa tajemnicze pliki, które Emma mogła zobaczyć dopiero po tym, jak otrzymała rzeczy swojego zmarłego męża.

Jeden z plików zatytułowany był „Droga Emmo”, a drugi „Droga Kiley”.

„Droga Emmo,

Jeśli to czytasz to znaczy, że nie wróciłem do domu i nie mogłem przypomnieć Ci, jak bardzo Cię kocham.

Zawsze Cię kochałem i jeśli będzie to jakieś pocieszenie chcę, żebyś wiedziała, że mimo iż nie będę obok Ciebie, to zawsze będę nad Tobą czuwać. Nigdy nie odejdę i wiem, że teraz jest Ci strasznie ciężko, ale jesteś silna i poradzisz sobie.

Pamiętaj, że Bóg wie, co jest dla nas najlepsze, spróbuj znaleźć w tym pocieszenie. To musiało się stać z jakiegoś powodu, choć teraz na pewno w to nie wierzysz.

Jesteś dla mnie najważniejsza! Nie mogłem marzyć o piękniejszej, bardziej opiekuńczej i kochającej żonie. Nasze wspólne wspomnienia były najlepszymi w moim życiu. Miałem życie, o którym większość może tylko pomarzyć. Ożeniłem się z idealną kobietą, która dała mi wspaniałe dziecko.

Bądź silna dla naszej córeczki. Opowiadaj jej o mnie, powtarzaj, jak bardzo ją kochałem. Dzień jej urodzin to najszczęśliwszy dzień w moim życiu.

Powiedz jej, że tata jest teraz w niebie, skąd pilnuje ją i chroni. Kocham Cię Emmo! Pamiętaj jednak, że masz prawo i wręcz obowiązek robić wszystko, by być szczęśliwą. Nadejdą dla Ciebie dobre czasy, masz przed sobą wspaniałe życie. Cieszę się, że jego część przeżyliśmy razem.

Kocham Cię,

Todd.”

1

Drugi list skierowany do córeczki również wzrusza do łez.

„Droga Kiley,

Choć mnie nie pamiętasz, chcę, żebyś wiedziała, jak bardzo Twój tata Cię kocha.

Wyjechałem do Afganistanu, gdy miałaś zaledwie 9 miesięcy. Zostawienie Ciebie i mamy to najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć w życiu. Kiley, jesteś moim darem od Boga! Najlepszym dniem w moim życiu był dzień Twoich narodzin. Za każdym razem, gdy Ciebie widziałem, moje serce radowało się. Moje życie nie było kompletne, dopóki się w nim nie pojawiłaś.

Masz szczęście, bo opiekuje się Tobą najlepsza mama na świecie. Pamiętaj, aby nie utrudniać jej tego zadania. Ciesz się życiem, dziękuj Bogu za każdy dzień i pamiętaj, że Twój tata zawsze będzie z Ciebie dumny i zawsze będzie Cię kochał.

Tata.”

2

Pamiętajmy o naszych bliskich, bo może się okazać, że nie będziemy mieli okazji powiedzieć im tego, co czujemy…

Share

Dodaj komentarz