To co ten student zrobił w swoim pokoju w akademiku jest niezwykłe. Wszyscy powinni to zobaczyć

Guo Shijun, dwudziestolatek z Chin, nigdy nie był rozpieszczany przez życie. Jego mama jest upośledzona umysłowo wskutek zapalenia mózgu, którego doznała gdy Guo był dzieckiem. Od tego czasu Guo wraz z ojcem opiekował się chorą matką. Pomimo tego zawsze był wzorowym uczniem.

Sytuacja jednak pogorszyła się dramatycznie gdy ojciec Guo spadł z wysokości na budowie na której pracował i został sparaliżowany. Dziadkowie chłopca zaopiekowali się chorą matką, jednak to Guo musiał zaopiekować się chorym ojcem.

Mimo wszystkich przeciwności Guo dostał się na uniwersytet. By móc połączyć studia z opieką nad ojcem, chłopak przekonał uczelnię by pozwoliła mu zamieszkać w akademiku wraz z rodzicem.

Sytuacja finansowa chłopca jest ciężka, gdyż same opłaty za studia to około 10000 zł rocznie, a do tego dochodzą opłaty i wyżywienie. Na szczęście Guo jest świetnym studentem i udało mu się dostać stypendium za wyniki. Jak sam mówi jego życie nie jest łatwe, ale wyjściem z kłopotów jest ciężka praca. I dodaje że wszystko będzie lepiej gdy już skończy studia.

Zamiast porzucać marzenia o studiach, chłopak postanowił namówić władze uczelni by pozwoliły mu opiekować się chorym ojcem w akademiku

1

Guo zbudował specjalną konstrukcję dzięki której łatwiej jest mu opiekować się rodzicem

2

Młody student wpada pomiędzy zajęciami sprawdzić czy tata niczego nie potrzebuje

3

Nikt by mu nie miał za złe gdyby wybrał studiowanie zamiast opieki nad ojcem. Jednak chłopak postanowił ciężką pracą pokonać wszystkie przeciwności losu

4

Czy ta historia nie jest inspirująca? Guo jest wzorem do tego jak należy się zachować wobec przeciwności.

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz