Pies ciągle chował pyszczek za łapą. Kiedy ratownicy podeszli bliżej niego, przeżyli zaskoczenie

Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i kocha go szczerze całym swoim zwierzęcym serduszkiem. Dlatego widok porzuconego i zaniedbanego zwierzaka, może naprawdę zaboleć.

Niektórzy ludzie zachowują się jakby nie mieli uczuć, skazując swojego pupila na taki los. Na szczęście są też tacy, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom. Tym właśnie zajmuje się fundacja Animal Aid. Wolontariusze zajmują się się odnajdywaniem i udzielaniem fachowej pomocy porzuconym psom. Później szukają dla uratowanego zwierzaka nowego, kochającego domu. Z racji swojej pracy widzieli już nie jedno: wychudzone, brudne, okaleczone i chore zwierzęta…jednak jeden przypadek szczególnie ich zszokował.

Gdy znaleźli Misia (tak później nazwali nowego pupila), myśleli, że to kolejny zaniedbany piesek, ale coś w jego zachowaniu im nie pasowało.

Pies cały czas zakrywał łapą połowę swojego pyszczka. Widać było, że bardzo cierpi…

Kiedy do niego podeszli, przeżyli szok.

Okazało się, że w pyszczku pieska zalęgły się robaki, które kawałek po kawałku wygryzały jego prawą stronę.

1

Wolontariusze od razu udzielili czworonogowi niezbędnej pomocy.

Zabrali go do weterynarza, jego stan był naprawdę bardzo ciężki. Nikt nie był pewny, czy uda mu się pomóc, jednak robili wszystko, aby ulżyć mu w cierpieniu.

2

Piesek był wyjątkowo waleczny. Dzielnie znosił nieprzyjemne badania i zabiegi.

Wbrew obawom bardzo szybko wrócił do pełni zdrowia.

Już po trzech miesiącach zmienił się nie do poznania. Z wychudzonego, zaniedbanego i bardzo pokrzywdzonego zwierzaka zamienił się w ulubieńca wolontariuszy. Misiowi po smutnej przeszłości i dawnym cierpieniu zostały tylko blizny, które niestety już nigdy nie znikną. Jednak zupełnie mu one nie przeszkadzają, prawdopodobnie nigdy nie był tak szczęśliwy jak teraz!

3

Zobacz jak w całości przebiegało leczenie pieska, wolontariusze przygotowali specjalny filmik, opowiadający o historii tego wyjątkowego zwierzaka. Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, którzy w pełni bezinteresownie pomagają słabszym i bezbronnym.


Source: youtube.com

Źródło: te-mysli.pl

Share

Dodaj komentarz