Weterynarz podnosi alarm: zwierzęta umierają samotnie i jest to wina ich właścicieli

To jedna z najcięższych decyzji jakie można sobie wyobrazić – gdy nadchodzi chwila, w której właściciel zwierzęcia musi się z nim pożegnać i go uśpić by zaoszczędzić mu cierpienia.

Nasze zwierzęta polegają na nas i są od nas zależne. A co najważniejsze ufają nam bezgranicznie. Dlatego czasami nieświadomie sprawiamy im dużo bólu w ostatnich chwilach życia.

Poniżej mamy wyjaśnienie od jednego z weterynarzy dotyczące właśnie żegnania się ze zwierzętami i usypiania ich.

Na Twitterze użytkowniczka Jessi Dietrich napisała, że zadała pytanie swojemu weterynarzowi, co jest najtrudniejsze w jego pracy. Nie spodziewała się jednak, że może być coś gorszego niż eutanazja. Niestety jest. W dodatku coś za co odpowiadają sami właściciele zwierząt.

Według wspomnianego weterynarza najgorsze jest to, że 90% właścicieli nie chce towarzyszyć swoim zwierzętom podczas ich ostatnich chwila na tym świecie. Zwierzęta często panikują, nie rozumiejąc co się dzieje i dlaczego ich ukochani nie są z nimi.

To jest wręcz niewyobrażalne co muszą czuć zwierzęta w takiej chwili. Opuszczone przez rodzinę. Dlatego też, za każdym razem taka sytuacja łamie serce weterynarza.

Asked my vet what the hardest part was about his job &he said when he has to put an animal down 90% of owners don’t actually want to be in the room when he injects them so the animal’s last moments are usually them frantically looking around for their owners &tbh that broke me

Inni użytkownicy Twittera zaczęli opisywać swoje historie związane z pożegnaniami ukochanych zwierząt. Kinsey napisała: „Gdy dotykał go ktoś inny niż ja to bardzo wył, dlatego do końca trzymałam mojego maluszka, a on cały czas mruczał”.

Inny użytkownik napisał: „Moi trzej chłopcy, moja żona i ja usiedliśmy w salonie razem z naszym pieskiem Luke. Najtrudniejszy dzień… Mam nadzieję, że on czuwa teraz nad nami”

Zwierzęta są częścią rodziny. Nie wyobrażam sobie, że można zostawić członka rodziny w chwili gdy śmierć spogląda mu w oczy. Dlatego nie wyobrażam sobie pozostawić zwierze by umierało samo w obcym miejscu.

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz