Pewien wierny labrador siedział przy drzwiach szpitala przez 7 dni, czekając na swojego pana

Wierny sześcioletni Labrador o imieniu Toto spędził cały tydzień przed drzwiami szpitala Pablo Soria w San Salvador de Jujuy (Argentyna).

Pies czekał na swego pana nie wiedząc o jego śmierci, natomiast krewni mężczyzny po prostu zapomnieli o nim.

Toto długo nie opuszczał miejsca przy bocznych drzwiach głównego wejścia do szpitala. Po jakimś czasie pracownicy szpitala położyli w tym miejscu kartonowe pudełko oraz kawałek kartonu, aby służył jako ściółka dla zwierzątka.

1

Zdjęcia Toto zaczęły pojawiać się w sieciach społecznościowych, a wkrótce dotarły do członków lokalnych stowarzyszeń ochrony zwierząt, którzy postanowili zatroszczyć się o psa. Dlatego, że krewni zmarłego właściciela nie wykazywali żadnego zainteresowania psem Toto, więc postanowiono szukać dla niego nowych gospodarzy.

2

— Osoba, która zatroszy się o Toto musi mieszkać w domu z bezpiecznymi drzwiami po to, aby pies nie mógł uciec. W przeciwnym razie na pewno znowu wróci do szpitalnych drzwi — mówi wolontariuszka Fatima Rodriguez.

Kiedy pies siedział przy drzwiach przez tydzień, działaczom obrony zwierząt udało się zabrać go do domu. Teraz przygotowują go do sterylizacji. Przedtem został zbadany przez weterynarza.

Labradory — to najbardziej lojalni do człowieka psy. Sa znani również jako najbardziej popularni psy, którzy służą człowiekowi w celach terapeutycznych oraz jako psy-przewodnicy i psy-ratownicy.

Share