Gdy była nastolatką, miała ładne ciało. Znajomy ze szkoły powiedział o niej coś, co wszystko zmieniło

Valeria Levitin ma obecnie 39 lat, ale wciąż żyje w przeszłości. Kobieta nie potrafi uporać się ze swoją przeszłością, co ma swoje odbicie w tym, jak wygląda. Rosjanka ma 170 centymetrów wzrostu i waży zaledwie… 22,6 kilograma! Ktoś o jej wzroście powinien ważyć 56-75 kilogramów. I pomyśleć, że Valeria zachorowała na anoreksję przez coś takiego…

Valeria już od dziecka nie miała łatwo. W jej rodzinie wszyscy mają tendencje do tycia, dlatego jej mama szybko wprowadziła zdrową dietę. Prawdziwe problemy zaczęły się, gdy 16-letnia wówczas Valeria przeprowadziła się z rodziną do Chicago.

1

Nastolatka bała się, że nikt w nowej szkole jej nie zaakceptuje choć była normalną, sympatyczną, ładną dziewczyną. Chcąc szybko pozbyć się kilku kilogramów, odstawiła słodycze i węglowodany, ale to wcale nie uchroniło jej przed komentarzami… To, co powiedział nowy kolega ze szkoły może i by nie wywarło większego wpływu, gdyby ofiarą nie padła wrażliwa i niepewna siebie dziewczyna…

2

Otóż w czasie szkolnego meczu jeden z chłopaków krzyknął: „Wiem, jak możemy wygrać! Wystarczy, że postawimy Valerię na bramce i żadna piłka nie przebije się przez jej wielki tyłek”. To był bardzo brutalny dowcip, który zaważył na całym życiu Valerii.

Mając 23 lata nosiła rozmiar S i była wychudzona, więc uznała, że znajdzie pracę jako modelka. Wiecie, co jej powiedzieli specjaliści od modelingu?

3

Ich zdaniem wciąż była za gruba! Valerie już wtedy czuła, że ma poważny problem. Była łącznie u 30 specjalistów, ale nikt nie był i nie jest w stanie jej pomóc. Jej ciało po wieloletnim niedożywieniu jest tak wycieńczone, że tak naprawdę każdy dzień to walka o przeżycie. Oczywiście, chodzi również o poważne zaburzenia psychiczne. Valeria padła ofiarą złośliwości innych i nie potrafiła zaakceptować samej siebie, dlatego teraz apeluje do innych.

4

Chce, by wszyscy wiedzieli, jak straszna jest jej choroba, ale przeżyła szok, gdy zaczęła dostawać dziwne wiadomości… Nastolatki pytały ją o porady, jak być tak szczupłą. Valeria w końcu poczuła, że może się na coś przydać – chce edukować na temat anoreksji.

5

Niestety, wygląda na to, że dla niej samej jest już za późno. Po tylu latach anoreksji jej organizm po prostu nie toleruje większości pokarmów.

Pamiętajmy, że zdrowie i zbilansowana dieta to nie to samo, co wychudzone ciało. Nauczmy się akceptować nasze ciała i nie pozwalajmy sobie wmawiać, że jesteśmy brzydcy, grubi lub bezwartościowi. To raczej ci, którzy tak twierdzą, mają problem – nie my.

6

Źródło: podaj.to

Share