Książę George skończył 6 lat. Jak wygląda jego życie?

Książę George obchodzi urodziny. Pierworodny syn Kate Middleton i księcia Williama skończył sześć lat. Z tej jakże wyjątkowej okazji, rodzina królewska co roku publikuje oficjalne zdjęcia chłopca. Ich autorką jest księżna Cambridge. Tak było i tym razem.

Brytyjska rodzina królewska obchodzi kolejne święto. Swoje szóste urodziny świętuje książę George – najstarszy syn księżnej Kate i księcia Williama.

Książę George Alexander Louis z Cambridge urodził się 22 lipca 2013 roku w londyńskim szpitalu św. Marii, o godz. 6:24 czasu brytyjskiego. Jest trzecią w kolejności osobą do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim dziadku księciu Walii i ojcu księciu Cambridge.

1

Książę George skończył 6 lat. Jak wygląda jego życie?

Mając niespełna pięć lat, książę rozpoczął już szkolną edukację. Młody monarcha uczęszcza do prywatnej szkoły Thomas’s Battersea w południowym Londynie. Jej koszt to 6 tys. funtów (ok. 30 tys. zł.) za semestr.

Plan lekcji małego księcia obejmuje takie przedmioty jak: język angielski, francuski, geografia, aktorstwo, historia oraz balet. Syn księcia Williama przyswaja też nauki ścisłe, a także religijne. Program obejmuje bowiem podstawy Starego, Nowego Testamentu i „rozwijanie świadomości duchowych i moralnych problemów w doświadczeniach życiowych”. Prywatna placówka stawia także nacisk na umiejętności informatyczne. Książę George uczy się jak logować do komputerów, rozpoznawać podstawowe narzędzia w Wordzie oraz poprawnie zapisywać prace w folderach. Co robi syn Williama i Kate po powrocie do domu? Chłopiec może zająć się zabawą, jednak najpierw musi poświęcić dziesięć minut na głośne czytanie.

2

„George jest naprawdę szczęśliwy w szkole, a jego przydomek to P.G (od Prince George)” – zdradził jeden z rodziców. „Jest bardzo popularny, ma wielu przyjaciół i nie ma specjalnego zamieszania wokół jego pochodzenia” – dodał.

Zadziwiające zakazy i nakazy, jakie obowiązują księcia George’a

Podczas gdy cały świat skupia się na przywilejach, z jakich może korzystać książę George, warto przybliżyć kwestie związane z obowiązkami, zakazami i nakazami, jakie spadły na niego jako brytyjskiego monarchę.

Dzieciństwo syna książąt Cambridge zdecydowanie różni się od przeciętnych Brytyjczyków. Najbardziej zdziwiły nas restrykcje związane choćby z dziecięcymi zabawami. Poznajcie najważniejsze z nich:

Potomek Williama i Kate tak jak i jego rodzice, będzie miał zakaz prowadzenia w sieci osobistego konta na portalach społecznościowych. Nigdy też nie zrobi sobie selfie w miejscu publicznym.

3

Jeśli jako dzieci nałogowo graliście w karty, Monopoly i Eurobiznes, wyobraźcie sobie, że George nie może zagrać w nie z kolegami. Zabawy, w których pojawia się opcja kłamstwa lub jakiegokolwiek naginania prawdomówności zakazane są dla królewskich dzieci. Podczas gdy dzisiejsze maluchy od najmłodszych lat są za pan brat z technologią, najmłodszy prawnuczek Elżbiety II nie może korzystać z… tabletu.

4

Według zasad obowiązujących w rodzinie królewskiej George musi wyznawać anglikanizm. Windsorowie nie mogą być bowiem innej wiary. Syn księcia Williama w przyszłości będzie miał także bezwzględny zakaz wypowiadania się na tematy polityczne oraz przedstawiania publicznie swoich poglądów.

Do ósmego roku życia, George będzie występował oficjalnie jedynie w krótkich spodenkach. Jest to zasada, która obowiązuje królewskie dzieci od szesnastego wieku. To jednoznaczny przekaz, że ma się do czynienia z członkiem arystokracji. Jednocześnie warto wspomnieć, że rodzina Windsorów, poza okresem żałoby, nie powinna nosić czarnych strojów.

5

Jednym z większych zaskoczeń okazał się dla nas fakt, że George nie zasiada z rodzicami do wspólnych posiłków. Królewskie dzieci mają osobny stół, gdzie od najmłodszych lat uczą się sztuki uprzejmej rozmowy.

Co roku, rodzina królewska dzieli się z wielbicielami oficjalnymi zdjęciami młodych jubilatów, które wykonuje księżna Kate. Tak było i tym razem.

Przy okazji złożono najlepsze życzenia księciu George’owi.

Zdjęcia te wykonała księżna Kate.

Źródło: plejada.pl

Share