Choroba przykuła ją do wózka inwalidzkiego, ale wbrew przeciwnościom maluje najpiękniejsze obrazy

Jeśli ktoś rodzi się z prawdziwym talentem, nic nie jest w stanie go ograniczyć. Tak właśnie jest w przypadku Ekateriny Borodulkiny z Moskwy.

Gdy dziewczynka miała zaledwie 3 miesiące, lekarze zdiagnozowali u niej dystrofię mięśniową. W wyniku tej strasznej choroby zostaje zaburzona produkcja niektórych białek odpowiedzialnych za rozwój mięśni.

Skutkiem choroby jest to, że Ekaterina może tylko nieznacznie się poruszać. Nie może chodzić, ani nawet podnieść rąk. Jej najbliżsi starają się robić wszystko, co w ich mocy, by jej życie stało się łatwiejsze, choć nie ukrywają, że każdy dzień jest ogromnym wyzwaniem.

Mimo swej choroby dziewczynka ma pasję, która przynosi jej radość, nadzieję i pocieszenie – Ekaterina kocha malować! Choroba nie jest w stanie odebrać małej Rosjance tego talentu.

Dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie podnieść głowy ani rąk, ale leżąc na boku trzyma pędzel i maluje najpiękniejsze obrazy.

Jest tak utalentowana, a jej prace tak dobre, że że ma na swoim koncie już pierwszą wystawę – w 2015 roku 24 obrazy młodej artystki zostały wystawione w galerii sztuki w Wilnie.

Choć jej choroba jest nieuleczalna, to dziewczynka regularnie jest poddawana zabiegom wykonywanym przez specjalistów z Francji. Ich celem jest zahamowanie postępów choroby i ułatwienie jej codziennego życia. Specjalny gorset umożliwia jej siedzenie prosto i obsługę elektrycznego wózka inwalidzkiego. Dzięki temu dziewczynka może poruszać się poza domem.

”Gdy pomyślę, że nigdy nie dowiem się jak to jest móc skakać i biegać, to jestem smutna. Jednak kiedy tylko jestem w towarzystwie moich przyjaciół, to prędko zapominam o smutku”

– wyznała.

Poniżej możesz zobaczyć, jak Ekaterina tworzy swoje wspaniałe prace:


Source: youtube.com

Ekaterina to bardzo silna dziewczynka z niesamowitym talentem! Być może o jej dziełach niedługo usłyszy cały świat… Życzymy jej tego z całego serca!

Share

Dodaj komentarz