Książę George w centrum afery. Ludzie z całego świata nie kryją oburzenia

Książę George jest pierworodnym synem księcia Williama i Kate Middleton. Jako członek rodziny królewskiej pięciolatek jest zobowiązany uczestniczyć w przeróżnych tradycjach związanych z dworem królewskim. Nawet tych, w których obecność dziecka jest zupełnie karygodna.

Książę George od momentu przyjścia na świat występuje w centrum medialnych doniesień. Biorąc pod uwagę popularność jego rodziców, media towarzyszą rodzinie królewskiej podczas wielu wydarzeń w ich życiu. Okazuje się, że mały książę został zauważony podczas bardzo drastycznej tradycji.

Książę George uczestniczył w polowaniu

Polowania w rodzinie królewskiej nie są czymś niecodziennym i towarzyszą mniej lub bardziej doniosłym sytuacjom. Podczas ostatniego polowania w Szkocji, obserwatorzy zauważyli, że uczestniczy w nim również mały książę. George przyglądał się, jak dorośli strzelają do zwierzyny

Głos w sprawie zabrały najważniejsze organizacje międzynarodowe broniące praw zwierząt. Amerykańska PETA otwarcie stwierdziła, że poprzez oglądanie drastycznych obrazów zabijania zwierząt psychika tak małego dziecka może ucierpieć.

– To może znieczulić dzieci na cierpienie zwierząt, co może być powodem do niepokoju, jeśli weźmie się pod uwagę związek między okrucieństwem wobec zwierząt w dzieciństwie a antyspołecznym zachowaniu w życiu dorosłym. Może to powodować u George’a koszmary – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu PETA.

Stowarzyszenie zwróciło również uwagę na błędy, które w tej sytuacji popełnili książę William i Kate Middleton.

– Aby pomóc mu wyrosnąć na odpowiedzialnego, współczującego przywódcę, rodzice muszą nauczyć go szacunku do wszystkich istot żywych – twierdzi organizacja.

Rodzina królewska nie rezygnuje z kontrowersyjnych posunięć

Rodzina królewska zalicza tym samym kolejną wpadkę dotyczącą małego księcia i jego wychowania. Jeszcze nie tak dawno świat opłynęły zdjęcia George’a, na których wymachiwał zabawkowym pistoletem podczas rodzinnego pikniku. Już wtedy parze książęcej zwrócono uwagę, że dzieci nie powinny być wystawione na widok broni.

W obydwu przypadkach członkowie rodziny królewskiej nie skomentowała zaistniałej sytuacji. Wydaje się, że para Książęca zamierza konsekwentnie realizować swój plan wychowawczy względem małego księcia.

Share

Dodaj komentarz