Nacięła cytryny i zasypała je solą, gdy zobaczyłam po co? Zrobiłam to samo

Większość z nas lubi połączenia takich produktów, o których ktoś inny nawet by nie pomyślał, że można ze sobą połączyć. Dokładnie jest w tym przypadku.

Już sama nazwa ” kiszonych cytryn” wydaje nam się absurdalna, ale uwierzcie nam, nigdy wcześniej nie próbowaliście czegoś bardziej aromatycznego.

Zastanawiacie się na pewno do czego można użyć takich cytryn ? Otóż jak się okazuje jest to idealny dodatek do sosów, duszonych warzyw, mięs, sałatek, ryżu, kaszy i kuskusu, a bakłażan wprost nie chce smakować bez nich. Niektórzy jedzą je nawet na kanapkach!

1

Poniżej podpowiadamy jak ukisić cytryny :

Składniki na czterolitrowy słój (najlepiej sprawdź ile się zmieści do słoika i odpowiednio dopasuj ilość)

• 16 cytryn
• 8 cytryn do wyciśnięcia soku
• 300 g grubej soli najlepiej morskiej
• garstka kolorowego pieprzu
• 1 laska cynamonu
• kilka listków laurowych
• woda mineralna lub przegotowana

Wykonanie:

3

1. Cytryny umyć. Do kiszenia wybrać najładniejsze. Naciąć na krzyż, ale tak żeby się nie rozpadły. Każdą cytrynę wypęłnić łyżką soli morskiej i zamknąć. Następnie ciasno ułożyć w słoju.

2. Z pozostałych cytryn wycisnąć sok.

3. Pieprz, cynamon i listki laurowe włożyć do słoja i zalać wyciśniętym sokiem z cytryn. Można do słoja dosypać jeszcze soli, jeśli zostało z tych 300 gramów.

4. Na koniec zalać wodą tak, aby uzupełnić słój i zakryć wszystkie cytryny. Zakręcić słoik i postawić w ciemnym miejscu na 4 tygodnie.

4

Gotowe kiszone cytryny trzeba przechowywać w lodówce, więc jeśli nie masz miejsca na duży słój, przełóż je do mniejszych słoików. Mogą stać 6 miesięcy, a nawet dłużej.

Nie można nie wspomnieć o najważniejszym – zdrowie. W kiszonych cytrynach kilkukrotnie zwiększa się ilość użytecznych substancji. Dzięki czemu są jeszcze zdrowsze niż świeże!

Podziel się z innymi i wypróbuj koniecznie!

5

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz