10 lat temu te bliźniaczki syjamskie zostały poddane skomplikowanej operacji rozdzielenia – zobacz jak dziś wyglądają

Z ciążą zawsze wiążą się jakieś ryzyka, ale gdy rodzi się dziecko, to każdy rodzic się zgodzi, że to prawdziwy cud. Doskonale zdają sobie z tego sprawę rodzice Isabelle i Abby Carlsen.

Te dwie dziewczynki urodziły się ponad dekadę temu jako bliźniaczki syjamskie złączone klatkami piersiowymi i brzuchami. Bliźniaczki dzieliły wątrobę oraz część jelit, miały także połączone serca.

Ich poród był prawdziwym cudem. Nic dziwnego, że oczy całego świata zwrócone były w tamtym czasie na szpital Mayo Clinic w Rochester, w Minnesocie.

Proszę sobie wyobrazić jak trudną decyzję musieli podjąć rodzice, gdy lekarze poinformowali ich o przygotowaniach do operacji rozdzielenia dziewczynek.

1

Najdłuższe godziny w ich życiu

Rodzice wiedzieli, że muszą zgodzić się na operację. Tylko w ten sposób mogli dać szanse dziewczynkom. Z drugiej strony musieli uzbroić się w wielką odwagę i wytrzymałość. W tamtym okresie aż 60% operacji rozdzielających bliźnięta syjamskie kończyło się tragicznie, podaje Star Tribune.

12 maja 2006 zespół składający się z 17 chirurgów specjalistów przeprowadził skomplikowaną operację. Trwała ponad 12 godzin. Podczas operacji wystąpiło wiele trudnych momentów. Jedną z najtrudniejszych chwil było rozdzielenie wspólnej wątroby.

Dla rodziny były to najdłuższe godziny w ich życiu. Na całe szczęście operacja zakończyła się powodzeniem. Obydwie dziewczynki przeżyły. Kolejne sześć miesięcy musiały jednak spędzić w szpitalu.

2

Dziś od tej operacji minęła już ponad dekada. Patrząc na dziewczynki nie sposób domyślić się, że kiedyś były ze sobą połączone.

Isabelle i Abby same nie chcą dać wiary, że zdjęcie po porodzie na którym są połączone, to tak naprawdę one.

“Zawsze, gdy wieczorem patrzymy w lustro w naszym pokoju, to zastanawiamy się, jak to się dzieje, że ludzie nas ze sobą mylą?” – powiedziała Abby w rozmowie z CBS News.

Dziś dziewczynki są pełne energii, bardzo towarzyskie i są zainteresowane gimnastyką. W szkole radzą sobie wyśmienicie, według ich ówczesnej nauczycielki, Tiffany Moos.

Choć dziewczynki mają swoje osobowości i są indywidualistkami, to od czasu do czasu gdy idą koło siebie nawet nie wiedzą kiedy i chwytają się za ręce.

Posłuchajcie historię Abby i Isabelle opowiedzianą ich własnymi słowami:


Source: youtube.com

Życie tych dziewczynek jest prawdziwym cudem. Ogromne uznanie należy się także zespołowi chirurgów, który podjął się i szczęśliwie przeprowadził operację rozdzielenia.

Źródło: pl.newsner.com

Share

Dodaj komentarz