Wzięła plasterek surowego ziemniaka i zaczęła pocierać nim swoją twarz. Efekt jest spektakularny

Każdy kto ma problemy skórne, marzy, aby wynaleziono jakiś rodzaj magii, która szybko pomoże uporać się z nimi.

I nie mówimy tutaj tylko o trądziku, ale również o różnego rodzaju wysypkach, wypryskach pojawiających się sporadycznie, a nawet niektórych zmarszczkach, cieniach pod oczami lub opuchliźnie. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, blogerka z Indii ma dla ciebie radę, jak się uporać z problemami skórnymi bez całego arsenału kosmetyków.

W zasadzie za bazę posłuży nam jeden produkt. Ziemniak. Choć zdajemy sobie sprawę jak dziwnie to brzmi, w ciągu 7 dni może wiele zmienić. Zobacz co należy zrobić, by dzięki ziemniakowi zmienić skórę na twarzy.

1. Przygotuj ziemniaka

2. Przygotuj skórę
Umyj twarz jak robisz to zazwyczaj używając mydła lub innym produktów, a następnie ją osusz.

3. Masaż

Weź plasterek ziemniaka i wmasuj w twarz pocierając skórę okrężnymi ruchami. Szczególnie dokładnie zrób to w obszarach, gdzie na skórze pojawiają się przebarwienia. Kontynuuj przez około 10 minut i przejdź do kolejnego kroku pozwalając ziemniakowi działać na twojej skórze.

1

4. Maska

Powstałą maskę nakładaj na twarz i pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 20 minut. Po wyschnięciu możesz ponownie powrócić do kroku 3. Po wszystkim dobrze opłukaj twarz i dokładnie usuń resztki ziemniaka. Sok możesz przechowywać przez około 4 dni, a samą kurację stosuj przez 8 dni.

Dlaczego ziemniak?

Ziemniak zawiera witaminy i minerały, które są doskonałe podczas zabiegów kosmetycznych. Pomaga również w przypadku poparzeń słonecznych, a w przypadku mężczyzn koi skórę po goleniu. Należy jednak uważać, by nie stosować go na skaleczenia.

Share

Dodaj komentarz