Często zakładane buty śmierdzą jeszcze bardziej w czasie lata. Oto 10 sztuczek na usunięcie zapachu potu

Przy uprawianiu sportu np. joggingu czy też latem, gdy temperatury są wysokie, trudno uniknąć pocenia się stóp.

Niestety często zapach naszego obuwia pozostawia wiele do życzenia. Odór trudno jest zlikwidować i nawet jeśli niektóre buty mogą być prane w pralce to nie zawsze jest to dobre wyjście z sytuacji. Przedstawiamy za to 10 wskazówek, umożliwiających pozbycie się brzydkiego zapachu z butów.

1. Zamrażarka

1

Nieprzyjemny zapach potu wywołują bakterie, które jednak nie są w stanie przetrwać w zimnie. Umieszczenie butów w foliowej torbie, a następnie umieszczenie ich na 24 godziny w zamrażarce ułatwi pozbycie się problemu. Dodatkowo wnętrze należy wypchać gazetami, które pochłoną wilgoć.

2. Kawa

2

Każdy miłośnik kawy powinien poznać prostą sztuczkę. Sypiemy do starych skarpetek kilka łyżek kawy i umieszczamy je w obuwiu. Wnętrze zapełni się aromatem kawy i po brzydkim zapachu nie będzie śladu.

3. Żwirek dla kota

3

Zamiast kawy polecamy używanie zapachowego żwirku dla kota. Znakomicie zneutralizuje zapach, gdyż wchłania wilgoć i usuwa bakterie.

4.Rajstopy i soda

4

To równie prosty sposób wystarczy jedynie odciąć górę starych rajstop i wypełnić je sodą oczyszczoną z dodatkiem olejków eterycznych. Brzydki zapach zostanie pochłonięty przez aromat ulubionego olejku eterycznego.

5. Talk

5

Do wnętrza obuwia trzeba nasypać talku dla niemowląt. Proszek świetnie wchłonie wilgoć i zneutralizuje nieprzyjemny zapach. Ewentualnie można w tym celu użyć sody oczyszczonej, a nadmiar wystarczy odkurzyć kolejnego dnia.

6. Cynamon

6

Cynamon to także świetny środek do maskowania odoru.

7. Torebki herbaty

7

To bardzo proste rozwiązanie. Umieszczamy w butach woreczki herbaty. Zniwelują przykry zapach i można je traktować jak odświeżacz.

8. Herbata i soda

8

Warto spróbować połączyć neutralizującą siłę sody i odświeżający zapach herbaty. Soda również wchłonie wilgoć.

9. Maść tygrysia

9

Otwarty słoiczek z maścią tygrysią należy umieścić w szafce na buty, a zapach specyfiku wchłonie nieprzyjemny zapach obuwia.

10. Kąpiele stóp

10

Obuwie noszone na gołe stopy to uczta dla bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach. Warto więc zadbać także o stopy i zafundować im regularne kąpiele z octu jabłkowego, szałwii i olejku drzewa herbacianego. Zabiegi te sprawią, że bakterie nie będą się roznosić, a stopy nie będą się mocno pocić.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *