Zobacz, co się stanie z Twoim organizmem, jeśli codziennie zjesz awokado

Awokado powoli staje się jednym z najczęściej kupowanych owoców. Pomijając walory smakowe, awokado ma dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Codzienne spożywanie awokado daje naszemu organizmowi aż czternaście plusów:

1. Według „Nutrition Journal” awokado są idealne, by pozbyć się zbędnych kilogramów! Wystarczy jeść pół awokado do obiadu, żeby szybko wspomóc walkę o ładną sylwetkę. Te owoce są bogate w błonnik.

2. Awokado zawiera dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zmniejszają ryzyko zawału serca obniżając poziom złego cholesterolu.

1

3. Stabilizują ciśnienie krwi. Wiedzieliście, że już jeden owoc zapewnia nam 28% dziennego zapotrzebowania na potas? To dzięki potasowi ciśnienie krwi normuje się.

4. Niemniej, awokado to nie tylko dzienna dawka potasu. Te egzotyczne owoce to źródło aż 20 różnych witamin i minerałów. Dzięki awokado dostarczamy sobie:

  • 33% dziennego zapotrzebowania na witaminę C,
  • 53% dziennego zapotrzebowania na witaminę K,
  • 21% dziennego zapotrzebowania na witaminę E,
  • 26% dziennego zapotrzebowania na witaminę B6,
  • 19% dziennego zapotrzebowania na miedź,
  • 41% dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy

2

5. Awokado usprawnia wchłanianie składników odżywczych, szczególnie witamin z grupy A, K, D i E.

6. Jak zwielokrotnić liczbę przeciwutleniaczy w naszym organizmie? Wystarczy zjeść sałatkę zrobioną z marchwi, szpinaku i połowy awokado. Dzięki tej mieszance podwyższycie przyswajanie luteiny o 4,3 %, beta-karotenu o 13,6% i alfa-karotenu o 8,3%.

7. Awokado chroni przed cukrzycą regulując poziom cukru! Warunek? Regularne spożywanie tych owoców.

3

8. Ci, którzy cierpią na zapalenia stawów i bóle reumatyczne, powinni pokochać awokado. Zawiera kwas oleinowy (z grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9), który ma działanie przeciwzapalne.

9. Zwyrodnienie plamki żółtej to częsta przyczyna utraty wzroku. Można tego uniknąć, jak i innych chorób oczu, dzięki awokado. To bogate źródło luteiny i zeaksantyny, które chronią nasz narząd wzroku.

10. Każda ciężarna powinna codziennie skusić się na egzotyczne awokado nie tylko dlatego, że zmniejsza poranne mdłości. Dzięki swojemu składowi, awokado pomaga dziecku prawidłowo się rozwijać.

11. Liczne badania potwierdzają, że awokado to ważny sprzymierzeniec w walce z rakiem. Szczególnie dobrze pomaga hamować rozrost komórek rakowych w przypadku raka prostaty. Zaleca się jedzenie tych owoców wszystkim, którzy walczą z tą chorobą.

12. Regularne spożywanie awokado wzmacnia kości!

13. Jak już wspomnieliśmy, awokado jest bogate w błonnik, a więc poprawia metabolizm. Jeśli cierpicie na zaparcia, spożywajcie te zdrowe owoce.

4

14. Na koniec warto wspomnieć, że dzięki olbrzymiej ilości składników odżywczych, awokado zmniejsza wahania nastroju i poprawia humor. Łagodzi też objawy depresji.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Was do jedzenia awokado.

Share

Dodaj komentarz