Szpitale korzystają z tej metody od lat, aby dzieci szybciej zasypiały. Spróbuj sam tego sposobu

Kłopoty z zasypianiem i niespokojny sen to niestety masowe zjawiska, które zdarzają się coraz częściej. Wszystko związane jest ze stresem i pośpiechem, w jakim żyjemy, co w dłuższej perspektywie wpływa na ciało i psychikę. Aby przynieść ulgę, mamy pewne rozwiązanie, które powinno okazać się strzałem w dziesiątkę.

Innowacyjny sposób?

Koce obciążeniowe to stosunkowo nieznana tajna broń, która potrafi zdziałać cuda! Materiał wypełniony jest fasolą, kulkami plastikowymi, grochem, ryżem lub kaszą. Wszystko w oddzielnych komorach. Okazuje się, że tak proste rozwiązanie jest sprawdzonym sposobem na to, aby zasypiać i budzić się dopiero rano. Do tego nasze ciało ma zapewniony masaż, co rozluźnia mięśnie.

1

Bez lekarstw do celu!

Delikatne obciążenie koca sprawia, że z jednej strony wytwarzamy serotoninę (hormon szczęścia) oraz melatoninę, tak więc ciało w naturalny sposób oddaje się w ramiona Morfeusza.

2

W szpitalach od lat stosuje się ten sposób, aby uspokoić niepokój i cierpienie pacjentów z bezsennością. Wielu rodziców dzieci autystycznych korzysta z takiego koca, ale w gruncie rzeczy powinien korzystać z tego każdy, kto cierpi na bezsenność. Niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

Kupować czy zrobić samemu?

Oczywiście, jak zapewne domyśla się każdy, takie koce nie należą do najtańszych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić je samodzielnie. Ma to wiele zalet – możesz dopasować koc do rozmiarów danej osoby. Przyjęło się, że taki koc powinien ważyć tyle co 10% masy ciała danej osoby. Jeśli ktoś waży 60 kg, to automatycznie koc powinien ważyć 6 kg, a komory powinny być równe podzielone.

UWAGA! Koc obciążeniowy nie może być stosowany przez ludzi z problemami układu oddechowego lub krążenia.

Sposób, który może wiele zmienić, jeśli chodzi o komfort Twojego snu. Czas spróbować!

Share

Dodaj komentarz