Wystarczy, że zjesz pięć orzechów włoskich. To, co stanie się cztery godziny później, jest niesamowite

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie masz szczęście, jeśli lubisz orzechy włoskie. I nieważne czy zjadasz je na surowo, przypieczone, czy też pokrojone jako dodatek do sałatki. Najważniejsze są bowiem ich właściwości zdrowotne. Poniżej przekonasz się, że to nie tylko smaczna przekąska, ale również zdrowy dla organizmu składnik diety.

Według przeprowadzonych badań, jedzenie codziennie garści orzechów, to doskonały sposób na ochronę przed chorobami serca. Już po czterech godzinach od spożycia orzechów można zaobserwować znaczącą poprawę poziomu cholesterolu oraz stanu naczyń krwionośnych. Regularne spożywanie jest kluczem do zmaksymalizowania korzyści, które niosą ze sobą orzechy włoskie.

„Jedząc garść orzechów włoskich cztery razy w tygodniu, znacząco zmniejszamy ryzyko chorób serca.” – mówi dr. Penny Kris-Etherton.

1

Orzechy włoskie zmniejszają też ryzyko wystąpienia raka prostaty i raka piersi. W jednym z przeprowadzonych badań, mysz, którą przez 18 tygodni karmiono równowartością 60g orzechów dla człowieka, miała o wiele mniejsze i wolniej rozwijające się guzy prostaty w porównaniu do grupy kontrolnej, której naukowcy dostarczali tyle samo tłuszczu, lecz z innych źródeł.

Orzechy włoskie zawierają unikalne i silne antyoksydanty, które dostępne są jedynie w kilku powszechnie spożywanych produktach. To właśnie orzechy kryją pod twardą łupiną tak potężne antyoksydanty, że badacze określili je nawet mianem nadzwyczajnych.

Polifenole zawarte w orzechach zapobiegają też uszkodzeniom wątroby wywoływanym przez chemię. Oprócz tego, włączenie orzechów do codziennej diety, pozwoli Ci utrzymać idealną wagę.

Jest jeszcze jedna zaskakująca korzyść: w Starożytnym Rzymie wierzono, że orzechy włoskie są afrodyzjakiem i obrzucano nimi nowożeńców. Orzechy włoskie były także używane przez Brytyjczyków do leczenia chorób psychicznych. Przypisywano im te właściwości ze względu wygląd orzecha, który swoim kształtem przypomina mózg.

2

Bez względu na to, który powód przekona Cię do jedzenia orzechów – każdy będzie dobry!

Źródło:lolmania.eu

Share

Dodaj komentarz