Wyrzucasz skorupki po jajkach? Gdy to przeczytasz, już nigdy tego nie zrobisz

Jajka to główny składnik diety większości z nas. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich śniadania. Jajecznica, czy ugotowane, na miękko, na twardo… Możliwości jest wiele. Co jednak ze skorupkami?

Zwykle lądują w śmieciach, a jak się okazuje jest to wielki błąd – nie pozwól, by się zmarnowały! Skorupki po jajkach mogą pomóc poprawić twoje zdrowie. Mało kto o tym wie, ale skorupki jaj kurzych zawierają około 90% czystego wapnia. Oprócz tego znajdziemy w nich takie składniki odżywcze jak stront, fluor, selen, żelazo czy cynk.

Jeśli regularnie spożywamy skorupki z jajek, wzmacniamy swoje mięśnie i kości oraz zapobiegamy łamliwości włosów i paznokci. Poza tym skorupki łagodzą zaparcia, wspomagają regenerację skóry, poprawiają działanie układu odpornościowego, działają bakteriobójczo oraz obniżają poziom cholesterolu.

Jednak jak powinno się spożywać skorupki? Pogryzienie ich w takiej formie w jakiej je znamy może być mało przyjemnym przeżyciem. Najlepiej jest zrobić z nich proszek. Poniżej zobaczycie w jaki sposób można otrzymać proszek ze skorupek jaj. Tak spreparowane skorupki można dodać do potraw lub po prostu zjeść.

Krok 1:

Skorupki umieść w durszlaku i dokładnie umyj pod bieżącą wodą.

1

Krok 2:

Następnie do dużego garnka wlej wodę i zagotuj ją. Dodaj do niej obmyte skorupki i gotuj przez 10 minut. W ten sposób pozbywamy się wszelkich bakterii oraz zarazków. Pamiętaj, żeby skorupki znajdowały się pod powierzchnią wody.

2

Krok 3:

Rozgrzej piekarnik do temperatury 95 stopni.

3

Krok 4:

Wyjmij skorupki z wody i poczekaj, aż wyschną. Następnie ułóż je na dużej blasze i włóż do rozgrzanego piekarnika. Piecz przez 15 minut.

4

Krok 5:

Po tym czasie wyciągnij je z piekarnika i pozwól im ostygnąć. Następnie użyj blendera lub młynka do kawy i po prostu je zmiel.

5

I oto jest. Proszek ze skorupek jaj jest gotowy. Możesz dodać go do posiłków lub spożywać na łyżeczce. Pół łyżeczki to idealna, dzienna ilość. Zawiera około 400 mg wapnia. Wystarczy regularnie spożywać taki proszek i zapewnisz swojemu organizmowi masę cennych składników odżywczych.

6

Share

Dodaj komentarz