Dotknij językiem podniebienia i oddychaj przez minutę. Efekt jest niesamowity

Dotknij językiem podniebienia i oddychaj przez minutę. Efekt jest niesamowity.

Dr Andrew Weil to amerykański lekarz, który studia skończył na Harvardzie i uznawany jest za swoistego guru w dziedzinie medycyny naturalnej.

Poleca on pewną metodę relaksacji, którą rozpowszechnia wśród swoich znajomych i pacjentów.

Istnieje mnóstwo technik oddychania, ale nie każda z nich niesie tak korzystny wpływ dla zdrowia. Wszystko, co trzeba zrobić, to dotknąć językiem podniebienia, tuż za zębami, a później oddychać w następujący sposób:

1. Przez 4 sekundy wdychasz powietrze,

2. Następnie wstrzymujesz powietrze przez następne 4 sekundy,

3. Po tym czasie głośno wypuszczasz powietrze z płuc przez 8 sekund.

Może wydawać się to głupie, ale jest naprawdę skuteczne. Dzięki tej technice, która bardzo dobrze działa na sen, skończą się Twoje problemy z zasypianiem. Proces ten należy powtórzyć cztery razy w jednym cyklu i przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Dr Weil wyjaśnia:

– „Po dwóch, trzech miesiącach regularnego ćwiczenia oddechu zachodzą bardzo istotne zmiany w fizjologii naszych organizmów. Ta technika obniża tętno oraz reguluje ciśnienie krwi i skutecznie poprawia trawienie.”

Jeśli masz problemy z zasypianiem w nocy, sztuczka ta może okazać się bardzo pomocna. Nie będziesz potrzebować żadnych specjalnych urządzeń i leków. Technika ta uwolni także Twoje ciało od stresu i sprawi, że będziesz naprawdę zrelaksowany.

Poniżej możesz obejrzeć film, na którym dr Weil dokładnie pokazuje, jak wykonywać to ćwiczenie.


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz