Piłam wodę z miodem i cytryną co rano przez cały rok. Oto, co się przez to wydarzyło

Jeszcze kilka lat temu napoje z miodem i cytryną kupowałam tylko w formie sproszkowanej w aptece, gdy miałam grypę. Oczywiście te małe paczuszki zbytnio mi nie pomagały, dlatego byłam sceptyczna, gdy rozpoczynałam to wyzwanie.

Jednak picie prawdziwego soku z cytryny i naturalnego miodu w ciepłej wodzie to zupełnie inne doświadczenie. Słysząc więc zewsząd zachwyty nad tym cudownym remedium podjęłam zobowiązanie, by przygotowywać taki napój co rano przez cały rok.

Z radością mogę stwierdzić, że woda z miodem i cytryną jest rzeczywiście tak cudowna jak mówią. Chcecie wiedzieć czemu?

Przez cały rok ani razu nie miałam grypy, przeziębienia ani problemów z żołądkiem.

Dosłownie. Mimo że czasami odczuwałam pierwsze oznaki choroby (kichanie, lekki katar, zmęczenie), to żadna choroba się nie rozwinęła. Oczywiście, bywałam czasami zmęczona, miewałam bóle głowy, ale nie było to nic poważnego. Stałam się więc wierną wyznawczynią miodu z cytryną do tego stopnia, że wyjeżdżając na kilka dni z domu zawsze wkładam do torebki mały słoik miodu i świeżą cytrynę. To wręcz niewiarygodne.

Przez całe życie cierpiałam na powracające zapalenie migdałków, a przy tak dużej rodzinie jak moja, z kilkorgiem dzieci, ktoś zawsze jest chory lub przynajmniej rozsiewa jakieś paskudne zarazki. Z radością więc stwierdzam, że już ich nie łapię, nawet jeśli wszyscy pozostali po kolei padają ich ofiarą!

Nie muszę już pić kawy i chętnie wstaję rano z łóżka

Energia, którą daje mi cytryna i miód z samego rana to coś, bez czego nie mogę się obejść. Najlepsze jest to, że nie mam po takim napoju bólu głowy ani spadku energii jak po paru godzinach od wypicia kawy. Mam też więcej energii przez dłuższy czas i więcej się uśmiecham.

Wcześniej trwało godzinę zanim otworzyłam drugie oko i przestawałam warczeć na ludzi niczym jaskiniowiec, teraz z kolei irytuję moich najbliższych na zupełnie nowe, wspaniałe sposoby, na przykład rzucając jakieś głębokie, filozoficzne pytanie z samego rana w kuchni.

Ludzie wokół mnie stali się zdrowsi – najważniejsza korzyść

To trwało najdłużej – przekonanie mojej rodziny, że miód z cytryną może pomóc im zapobiec chorobom. Jednak po tym, jak przez jakiś czas bawiłam się w pielęgniarkę i podawałam im dawki miodu z cytryną, gdy byli najbardziej zdesperowani, w końcu oni również zaczęli dostrzegać korzyści. Kiedy mówią: „Wow! To mi naprawdę od razu pomogło!” przepełnia mnie radość.

Podtrzymuje to też moją wiarę w miód z cytryną, dzięki czemu nie muszę już cierpieć upokorzeń związanych z koniecznością znajdowania się w odległości metra od najbliższej toalety przez pół dnia lub zużywania pudełka chusteczek w ciągu godziny.

To takie wspaniałe uczucie wiedzieć, że mogę pomóc moim najbliższym za pomocą czegoś tak prostego i łatwo dostępnego.

Mój przepis

Generalnie używam soku z połowy świeżej cytryny i łyżeczki (z czubkiem) miodu na kubek świeżo zagotowanej, nieco przestudzonej wody (tak, by była wciąż wystarczająco ciepła, by roztopić miód). Następnie dodaję nieco zimnej wody, by móc od razu wypić napój.

Dużo zależy jednak od samej cytryny i miodu. Niektóre cytryny mają mniej soku lub są bardziej kwaśne, a miody bywają mniej lub bardziej słodkie, dlatego warto eksperymentować. Połowa cytryny może wydawać się zbyt intensywna na początku, moja rodzina używa tylko ćwiartki.

Dlaczego to działa? Jest przynajmniej dziewięć podstawowych korzyści z picia ciepłej wody z cytryną i miodem każdego ranka. Poniżej opiszę moje trzy ulubione:

Chroni przed infekcjami takimi jak zapalenie dróg moczowych

Ponieważ stymuluje system trawienny, a także nawadnia śledzionę, co więcej miód z cytryną przeciwdziała też zaparciom. Napój ten ma też właściwości moczopędne, przez co oczyszcza drogi moczowe i przeciwdziałaj infekcjom.

Poprawia trawienie

Każdy element tego napoju wspomaga proces trawienia. Cytryna pomaga wątrobie w produkcji żółci, która dobrze rozkłada cięższe potrawy i ułatwia przyswajanie z nich składników odżywczych. Miód działa przeciwbakteryjnie, przez co chroni Cię przed infekcjami. Sprzyja też produkcję śluzu w żołądku wspomagając wypłukiwanie toksyn. Dzięki temu, taki napój pomaga też utrzymać zdrową wagę.

Sprawia, że promieniejesz zdrowiem i pięknem

Cytryna daje wiele korzyści Twojej skórze, a także pomaga oczyścić krew oraz uczestniczy w produkcji nowych krwinek. Woda i miód działają antybakteryjnie, wspomagają regenerację skóry oraz odbudowują kolagen.

Tak więc, moje zdanie na temat wody z miodem i cytryną jest zdecydowanie pozytywne. Polecam ją każdemu z Was!

Share

Dodaj komentarz