To naturalne lekarstwo przywraca wzrok, przynosi ulgę śledzionie i usuwa tłuszcz z wątroby

W dzisiejszych czasach niemal każdy nie cierpi wizyt u lekarza. Leczenie się jest drogie, pochłania dużo czasu i nie zawsze przynosi spodziewany efekt.

Badania wykazały, że jeśli będziesz spożywać tę miksturę, zdecydowanie rzadziej będziesz odwiedzać lekarzy!

Głównym składnikiem tej mikstury są buraki. Roślina ta jest znana z korzystnych właściwości sprzyjających zdrowiu całego organizmu, a szczególnie serca oraz kości. Jednym z jej działań jest obniżanie ciśnienia krwi. Buraki zawierają azotany i gaz o nazwie tlenek azotu. Składniki te poszerzają naczynia krwionośne, obniżając w ten sposób ciśnienie. Badania wykazały, że codzienne spożywanie 500 g buraków znacząco obniża ciśnienie krwi już w ciągu kilku godzin.

Buraki obniżają również poziom złego cholesterolu, zawierają bowiem dużo błonnika, flawonoidów i betacyjanu. Te substancje obniżają utlenianie cholesterolu LDL i nie pozwalają mu odkładać się na ścianach naczyń krwionośnych. Dzięki temu zmniejszają ryzyko wystąpienia ataku serca, chorób serca i udaru.

1

Buraki zapobiegają również osteoporozie. Zawarty w nich minerał krzemionkowy pomaga organizmowi absorbować wapń. Wapń z kolei poprawia stan naszych zębów i kości. Szklanka soku z buraków dziennie, zmniejszy ryzyko wystąpienia osteoporozy. Udowodniono również, że buraki zapobiegają powstawaniu łamliwości kości.

Buraki zawierają niemal wszystkie główne składniki odżywcze konieczne do zachowania zdrowia naszego ciała. Poprzez wysoką zawartość potasu działają na organizm odkwaszająco. Ponadto zwiększają odporność, pobudzają łaknienie, oczyszczają i poprawiają pracę wątroby oraz polepszają trawienie. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy wspomagają też leczenie anemii. Aby zachować doskonałą jakość wzroku, należy dbać o to, aby w naszej diecie znalazł się naturalny sok z buraka, który jest niezwykle bogatym źródłem witamin i minerałów.

2

Codzienne picie szklanki soku z buraków poprawi Twoją siłę i witalność. Zdecydowanie warto włączyć buraki do swojej codziennej diety!

Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się buraków dla osób chorych na cukrzycę. Osoby z niskim ciśnieniem mogą pić sok z buraków jedynie wieczorem przed snem, w przeciwnym przypadku obniżenie ciśnienia może u nich spowodować nadmierną senność. Osoby cierpiące na reumatyzm lub kamicę nerkową, ze względu na duża zawartość szczawianów (które zaostrzają te choroby) powinny również raczej unikać spożywania buraków.

Share

Dodaj komentarz