7 trików, które przywrócą kuchni dawny blask. Wszystko czego potrzebujesz masz już w domu

Kuchnia to pomieszczenie, w których dzieje się naprawdę wiele. Tyle przepisów, rozmów i miejsca do sprzątania…

A skoro o sprzątaniu już mowa, poniżej postanowiłam podzielić się z Tobą kilkoma sprawdzonymi trikami, które pomogą pozbyć się nie tylko muszek owocówek, ale też przywrócą dawny blask sprzętom kuchennym. No to zaczynamy!

#1 Pozbądź się muszek owocówek przy pomocy cytryny i piekarnika

1

Wszystko co musisz zrobić, aby pozbyć się muszek owocówek, to umieścić w piekarniku przeciętą na pół cytrynę. Zostaw uchylone drzwiczki na całą noc, a rano włącz piekarnik na kilka minut. Następnie poczekaj aż sprzęt ostygnie, wyrzuć cytryny i dokładnie wyczyść dno piekarnika.

#2 Tylko ocet sprawi, że kran będzie znowu lśnił jak nowy

2

Ocet to twój prawdziwy przyjaciel, jeśli chodzi o czyszczenie osadu z twardej wody. Wystarczy, że przetrzesz nim zanieczyszczone miejsce i to wszystko. Osad od razu zniknie!

#3 Czyszczenie szafek naturalnym sposobem

3

W kuchni przydatna okaże się również soda, która pozwoli Ci wyczyścić wszystkie zabrudzenia. Połącz ją z oliwą z oliwek, w skali (2:1) i nanieść na powierzchnię, która wymaga czyszczenia. W łatwy i szybki sposób przywrócisz swojej kuchni dawny blask.

#4 Zlew kuchenny wyczyścisz przy pomocy cytryny i sody oczyszczonej

4

Czas na mieszankę, która pozwoli Ci wyczyścić zlew kuchenny. Połącz ze sobą sodę oczyszczoną oraz cytrynę. Ta mieszanka nie tylko pozwoli Ci pozbyć się zabrudzeń, ale też zabije skutecznie wszystkie zarazki. Rozsyp trochę sody w zlewozmywaku, a następnie przy pomocy cytryny wyszoruj zlew. Na koniec spłucz wodą.

#5 Zadbaj o swoje sprzęty kuchenne w 100%

5

W kuchni nie brakuje również sprzętów, które mają wiele zakamarków. Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że nie sposób ich wyczyścić. To jednak nie prawda. Wystarczy zwykła wykałaczka, aby pozbyć się zanieczyszczeń z trudno dostępnych zakamarków!

#6 Fugi też mogą lśnić czystością

6

Soda oczyszczona w połączeniu z wodą wyczyści również fugi. Nałóż powstałą pastę na fugi. Następnie spryskaj je octem i wyszoruj starą szczoteczką do zębów.

#7 Odświeżacz powietrza domowej roboty

7

Jeśli nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kuchni, użyj octu. Przelej go do do rondelka i gotuj przez jakiś czas. Dzięki temu zabiegowi, na pewno oczyścisz powietrze. Co więcej, po chwili powinien powrócić bardziej neutralny zapach.

Źródło:pysznosci.pl

Share

Dodaj komentarz