Zacznij moczyć swoje stopy w occie jabłkowym. Efekt cię zaskoczy

Dzisiaj przedstawimy Ci zalety moczenia stóp w occie jabłkowym. Jeśli nigdy do tej pory tego nie robiłaś to warto spróbować. Ma to kilka bardzo cennych właściwości, które na pewno Ci się spodobają i zaczniesz częściej wykorzystywać ten sposób by dbać o swoje stopy.

Aby zrozumieć zalety z moczenia stóp w occie jabłkowym najpierw należy poznać jego właściwości. Kwas octowy, który powstaje w procesie fermentacji ma silne działanie przeciwdrobnoustrojowe i zabija bakterie. Możesz nawet w swojej kuchni wykorzystywać go do dezynfekcji deski do krojenia czy naczyń. Wiele osób stosuje go również w celu usuwania brodawek czy leczenia grzybicy. Tutaj mamy do czynienia z właściwościami antygrzybicznymi, a gdy korzystamy z publicznych basenów czy pryszniców, jesteśmy narażeni na zarażenie się grzybicą stóp. Ocet również hamuje procesy starzenia się skóry i pomaga ją regenerować. Jest też bogaty w witaminy czy mikroelementy, które dodają skórze wigoru.

Oczywiście picie octu jabłkowego ma kolejny szereg zalet, ale dzisiaj nie o tym będziemy mówić. Będzie on miał jedynie styczność ze skórą naszych stóp i właśnie zalety takiego jego zastosowania omówimy. Jeśli jednak jesteście ciekawi co można osiągnąć spożywając ocet jabłkowy to zapraszamy tutaj.

Jak moczyć stopy w occie

Przygotowanie takiej kąpieli dal stóp jest bardzo proste. Do miski wlej 4 litry wody i szklankę octu jabłkowego. Woda powinna być ciepła na tyle, aby zanurzenie stóp nie powodowało oparzenia. Oczywiście ilość możemy zmniejszyć lub zwiększyć. Wszystko zależy od wielkości miski. Najlepiej aby pod taflą wody znalazły się całe stopy. Stopy wystarczy moczyć przez 15 minut, a jakie to da korzyści? Już tłumaczymy.

Działanie antybakteryjne

Ze względu na działanie antybakteryjne kuracja taka zabija wszystkie bakterie, które zgromadzone są na stopach, a to zabija nieprzyjemny zapach. Dlatego jeśli masz problem z potliwością stóp i niemiły zapach jest dla ciebie krępujący to stosuj taką kurację przez kilka dni, a pozbędziesz się problemu.

Grzybica

Wspomnieliśmy wcześniej o antygrzybicznych właściwościach octu jabłkowego. Dlatego jeśli masz problem z grzybicą stóp to możesz zacząć stosować takie codzienne moczenie stóp w occie by w domowy sposób zwalczyć chorobę.

Obrzęki

Obrzęki stóp to nic przyjemnego, ale również jest to częsty problem wielu kobiet. Niewygodne buty, godziny spędzone na nogach. To wszystko powoduje, że nasze stopy stają się nabrzmiałe i bolesne. Taka kuracja pomoże i da nam ulgę. Poprawi krążenie w stopach i zadba o nie.

Sucha skóra

Sposób ten bardzo dobrze nawilża skórę, warto też zastosować pumeks aby pozbyć się martwego naskórka lub peeling. Dzięki temu zadbasz o swoje stopy. Wyeliminujesz suchą skórę na piętach. Odżywisz ją i nawilżysz.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz