4 rośliny, które warto mieć w sypialni bo poprawią jakość naszego snu

Wiele osób nie wysypia się, cierpi na problemy z zaśnięciem i jakością snu. Często rano po przebudzeniu nie czujemy się wyspani lub boli nas głowa. Lekarstwem na to mogą być odpowiednie rośliny w naszej sypialni.

Sansewieria gwinejska

1

Roślina ta pochodzi z Afryki i jest dosyć popularna w naszych domach od kilku stuleci. Roślina dorasta nawet do 120cm wysokości (zazwyczaj osiąga 80cm). Jest to bardzo łatwa w hodowli roślina, która odporna jest na różnice temperatur, suchotę czy silnie nasłonecznienie. Latem podlewa się ją raz na dwa tygodnie, a zimą nawet na trzy.

Jednak dla nas dużo ważniejsze jest to, że roślina ta bardzo dobrze poprawia jakość powietrza w sypialni. Dobra natlenienie pomieszczenia sprawia, że lepiej nam się śpi i nawet lepiej się oddycha. Dlatego warto ją mieć w sypialni jeśli cierpimy na obturacyjny bezdech senny.

Lawenda

2

Wiecznie zielony krzew o bardzo ładnym zapachu. Często hodujemy ją w naszych ogrodach. Wart mieć ją jednak również w swoim ogrodzie. Potrafi ona łagodzić stres i niepokój co ułatwia spokojny sen. Również spowalnia tętno co ułatwia zasypianie. Dlatego świetnie nadaje się do naszej sypialni jak i balkonów oraz tarasów gdzie chcemy się relaksować.

Bluszcz

3

Dlatego warto mieć bluszcz? Po pierwsze jest bardzo prosty w hodowli. Po drugie znacznie poprawia jakość powietrza w sypialni i pochłania z niego toksyny. Zmniejsza ich zawartość w powietrzu nawet o 94%! Bluszcz jest wiecznie zielony i bardzo mało wymaga od nas zaangażowania.

Aloes

4

Aloes to roślina, która mocno podnosi ilość tlenu w pomieszczeniu dlatego jest skutecznym sposobem na bezsenność i dobry sen.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *