4 korzyści z używania mleka w codziennej pielęgnacji skóry. Zapomnij o zmarszczkach

Jeśli zastanawiasz się, czy mleko może podołać jako składnik do pielęgnacji skóry, jesteś na dobrej drodze!
Mleko, szczególnie gdy jest surowe i niepasteryzowane lub lekko sfermentowane bądź kwaśne (np. maślanka), może pomóc Twojej skórze na wiele sposobów.

1

1. Z wiekiem nie tylko drobne zmarszczki i bruzdy sprawiają, że ich obecność jest odczuwalna, lecz także skóra staje się cieńsza i mniej jędrna

Czasami jednak starzenie się skóry nadchodzi za wcześnie, ze względu na takie czynniki, jak zła pielęgnacja lub nadmierna ekspozycja na słońce. Ale dobroć mleka może pomóc zwalczyć oznaki starzenia się.

Mleko zawiera alfa-hydroksykwas znany jako kwas mlekowy, który może poprawić zdrowie skóry. Według jednego z badań, gdy uczestnicy stosowali kwas mlekowy na skórze dwa razy dziennie przez 3 miesiące, zmniejszyło to widoczność zmarszczek i poprawiło jędrność i grubość.

Ponieważ kwas mlekowy powstaje, gdy mleko jest fermentowane przez bakterie, zastosuj surowe lub lekko kwaśne mleko, by w pełni wykorzystać ten korzystny efekt

2

2. Ważne jest regularne złuszczanie skóry w celu usunięcia martwych komórek naskórka, które sprawiają, że Twoja skóra staje się pozbawiona życia

Dzięki kwasowi mlekowemu, mleko może działać jako delikatny eksfoliator, który rozpuszcza martwe komórki skóry, bez żadnych szkodliwych efektów, jakie można zaobserwować w przypadku ostrych chemicznych środków złuszczających.

Zastosuj mleko bezpośrednio na twarzy lub nawet dodaj je do kąpieli, by uzyskać naturalny i delikatny zabieg złuszczający.

3

3. Piegi, brązowe plamy, opalenizna, przebarwienia, zaburzenia skórne mają ze sobą coś wspólnego. To melanina, pigment, który jest odpowiedzialny za kolor skóry. Wraz ze wzrostem ilości melaniny Twoja skóra staje się ciemniejsza

Nadmierne złogi melaniny mogą prowadzić do nadmiernej pigmentacji lub nierównej cery. Pomocne może być również kwaśne mleko. Badania wykazują, że skóra traktowana kwasem mlekowym ma niższe pokłady melaniny.

Możesz nawet spróbować tradycyjnej receptury z Azji Południowej, aby rozjaśnić skórę. Połącz maślankę z kurkumą w proszku, aby uzyskać gęstą pastę i nałóż na ciemną lub opaloną skórę. Spłucz po wyschnięciu. Kurkuma zawiera bioaktywny związek znany jako kurkumina, który może hamować produkcję melaniny.

4

4. Sucha skóra jest częstym problemem, z którym boryka się wielu z nas. Suchość może skutkować łuszczącą się skórą, która jest szorstka w dotyku i może nawet swędzić lub pękać

Kwas mlekowy obecny w mleku zatrzymuje wilgoć oraz pomaga zachować elastyczność skóry. Tymczasem tłuszcze obecne w mleku mogą pokrywać skórę i zapobiegać ucieczce wilgoci. Białka mleka pomagają również wygładzić i zmiękczyć skórę, dlatego znajdują się na liście składników wielu kosmetycznych środków nawilżających.

Zaskoczony? Muszę się przyznać, że nie miałam pojęcia o tak dobrym działaniu mleka na naszą skórę. Daj znać, czy kiedykolwiek próbowałeś powyższych zabiegów!

Źródło: calkiemmozliwe.pl

Share

Dodaj komentarz