Owinęła nogę kapustą, po jednej godzinie nie mogła uwierzyć

Kapusta jest od lat znana ze względu na swoje właściwości zdrowotne. To warzywo ma mnóstwo witaminy C, potasu i witaminy K!

Kapusta przez wieki była wykorzystywana nie tylko jako jedzenie, ale także jako sposób na opuchliznę i siniaki. Badania University of North Carolina pokazały też, że kapusta ma właściwości przeciwnowotworowe.

1

Kapusta zawiera bardzo ważne składniki odżywcze, antyoksydanty i aminokwasy. Wszystko to ma właściwości przeciwzapalne, które bardzo dobrze sprawdzają się w zwalczaniu bólu i zapaleń stawów. Jak widać, warzywo to może być świetnym sprzymierzeńcem w walce z opuchniętymi stawami.

Czego potrzebujesz

  • Zielona kapusta
  • Folia aluminiowa
  • Wałek do ciasta
  • Bandaż lub gaza
  • Piekarnik

Jak to zrobić

1. Usuń zewnętrzne liście i dobrze obmyj. Wysusz i wytnij twardy środek kapusty.

2. Użyj wałka, aby rozpłaszczyć kapustę, tak aby wydzieliła soki.

3. Owiń liście w folię aluminiową i podgrzej przez chwilę w piekarniku. Przyłóż do żądanego miejsca i zabezpiecz bandażem albo gazą.

4. Zostaw na ciele przez około godzinę i powtarzaj procedurę trzy razy na dzień. Ważne, aby za każdym razem dokładnie przemyć warzywo.

Jeśli wolisz zimny okład, możesz skorzystać z powyższej instrukcji, ale umieścić liście na chwilę w lodówce zanim obłożysz nimi skórę.

Efekty zastosowania kapuścianego okładu powinny być widoczne następnego dnia.

Mimo iż uczulenie na kapustę zdarza się rzadko, usuń okład jeśli tylko poczujesz dyskomfort lub swędzenie.

2

Pamiętaj, że ta metoda może być bardzo pomocna, ale zawsze warto udać się do lekarza, jeśli cierpisz na poważniejszy problem.

Źródło: polubione.com

Share

Dodaj komentarz