4 ćwiczenia stóp, które pomogą uwolnić Twoje plecy, biodra i kolana od uciążliwego bólu

Możesz nie myśleć o swoich stopach jako o znaczącym czynniku w walce z bólem pleców, bioder lub kolan, ale rzeczywistość jest inna. Faktem jest, że zdrowe i silne stopy są kluczem do zapobiegania urazów kończyn, pleców i bioder, gdyż dzięki nim utrzymujemy równowagę ciała i prawidłową postawę. Z tego powodu warto poświęcić kilka minut dziennie, aby wykonać kilka ćwiczeń wzmacniających tę część ciała.

1

Przed wykonaniem jakichkolwiek ćwiczeń najpierw rozgrzej stopy. Możesz to zrobić poprzez delikatne naciskanie górnej ich część. Są to drobne ruchy, które pobudzają stopę do pracy. Następnie stań prosto i lekko ugnij kolana. Pozostając w takiej pozycji, użyj palców stóp do chwytania podłoża. Wykonaj 10 powtórzeń tego ćwiczenia.

2

Oto 4 ćwiczenia, które pomogą uwolnić Twoje plecy, biodra i kolana od bólu już w 20 minut:

1. Chodzenie na palcach

3

Robiąc to ćwiczenie wzmocnisz mięśnie palców oraz mięśnie i więzadła śródstopia. Aby je wykonać, stań na palcach jak baletnica i wykonuj kroki przez 20 sekund. Po upływie 20 sekund zrób 15 sekundową przerwę. Wykonaj to ćwiczenie 5 razy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

2. Zdrowe kostki

Mobilność i elastyczność kostek jest bardzo ważna. Nierozgrzane i sztywne kostki, o które w ogóle nie dbamy, spowodują, że organizm zrekompensuje zaniedbania. Niewyćwiczone kostki mogą powodować bóle kolan, pleców lub bioder.

Połóż się na podłodze. Wysuń jedną nogę w górę, nad głowę, a drugą pozostaw na ziemi. Stopą, która znajduje się w górze wykonuj kółka zgodnie z ruchem skazówek zegara. Zrób to dziesięć razy. Następnie powtórz to ćwiczenie, ale w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

3. Poprawa elastyczności

4

Najlepszym sposobem, aby wzmocnić stopy, jest wykonywanie tego ćwiczenia. Mięśnie stóp mają kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi. Aby zapobiec wystąpieniu urazów stóp, ale nie tylko, regularnie wykonuj to ćwiczenie.

W tym ćwiczeniu potrzebne Ci będą taśmy oporowe. Wyprostuj nogi, siedząc na ziemi. Użyj krzesła, fotela lub jakiegoś innego przedmiotu, do którego będziesz mógł przywiązać taśmę. Nałóż koniec opaski na stopę i staraj się naprężyć taśmę posuwając stopę w tył. Zatrzymaj się, gdy jest ona już napięta. Przytrzymaj ją przez 5 sekund i powoli zwolnij. Wykonaj to ćwiczenie 10 razy.

4. Podnoszenie ołówka

5

To niezwykle proste ćwiczenie może być wykonywane niemal wszędzie. Umieść przed sobą ołówek na podłodze i staraj się go podnieść palcami u stopy. Przytrzymaj ołówek przez 10 sekund przed jego ponownym upuszczeniem. Wykonaj to ćwiczenie 5 razy.

Te proste ćwiczenia, które trwają zaledwie 20 minut dziennie pomogą Ci wzmocnić stopy, które są podporą całego ciała i decydują o zdrowej postawie.

6

Jeśli nie zadbamy o zdrowie stóp, narażamy się na niepotrzebne urazy i ból w innych częściach naszego ciała.

źródło:zdroweplecy.net

Share

Dodaj komentarz