Tę maść używały już nasze babcie. Kosztuje 2 zł i ma mnóstwo zastosowań

Pamiętacie maść tygrysią? Nasze babcie kupowały ją na ryneczku za parę złotych. Dzisiaj również można ją dostać za mniej niż dwa złote, a warto mieć ją w domu ponieważ posiada wiele różnych zastosowań. Warto je poznać i zastosować.

Maść tygrysia na zatkany nos

Męczy Cię katar i nie możesz zasnąć? Pamiętasz jak nasze babcie rozsmarowywały nam maść tygrysią pod nosem aby ułatwić nam oddychanie? Możesz ją nadal w ten sam sposób wykorzystywać i dać sobie trochę ulgi w oddychaniu podczas kataru.

Zmarznięte dłonie i stopy

Maść tygrysia potrafi rozgrzać. Jeśli więc przemarzną Ci stopy lub dłonie nanieść na nie trochę maści i rozsmaruj. Przyśpiesza ona krążenie krwi, a to ona właśnie dopływając do kończyn ogrzewa je.

Maść tygrysia na ból głowy

To również babciny sposób. Gdy bolała nas głowa gdy byliśmy dziećmi babcia rozsmarowywała maść tygrysią na naszych skroniach. Naprawdę dawało to ulgę.

Choroba lokomocyjna

Gdy jedziesz autobusem i nagle poczujesz się źle, a nie masz jak z niego wyjść to możesz powąchać maść tygrysią. Olejki eteryczne, które zawiera dają uczucie ulgi i hamują mdłości.

Odstrasza insekty

Maść tygrysią możesz również zastosować jako sposób na odstraszenie insektów. Pozostaw odkręconą tubkę lub nanieś jej niewielką ilość w miejscu gdzie je widziałaś.

Ukąszenia komarów

Jeśli ukąsi Cię komar i nie możesz powstrzymać się od drapania to nanieś na skórę niewielką ilość maści tygrysiej. Ukoi to swędzenie i ból 🙂

Dlaczego maść tygrysia działa?
Maść tygrysia zawiera szereg naturalnych składników, które zastępują nam farmaceutyki. Potrafi dzięki temu przynosić ulgę w różnego rodzaju bólach np. bólach głowy czy bólach napięciowych mięśni. Udrażnia nos i łagodzi objawy przeziębienia. Pomaga koić ukąszenia komarów, czy po prostu orzeźwia.

Znajdziemy w niej:

  • kamforę
  • mentol
  • olejek goździkowy
  • olejek kajeputowy
  • olejek eukaliptusowy
  • olejek z mięty pieprzowej
  • parafinę
  • wazelinę

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz